Provozovatel se rozhodl investovat do větší bezpečnosti a nechal vyměnit obklady na jednotlivých etážích v parní lázni. Nekloužou a navíc vypadají hezky.

„Chtěli jsme zvýšit bezpečnost klientů při pobytu v parní komoře. Přistoupili jsme k tomu nejjednoduššímu a nejlepšímu řešení, a to zvýšení protiskluzu sedů,“ vysvětlovala vedoucí Plaveckého stadionu Olomouc Vlasta Šreková.

„Samozřejmě je i tak nutné, aby se návštěvníci v těchto prostorách pohybovali obezřetně. Je zde vysoká vlhkost a neopatrný pohyb by mohl způsobit pád,“ zdůraznila.

Sedy v teplé mlhové lázni proto byly v tomto týdnu nově obloženy speciálními obklady s protiskluzovým povrchem.

„Barevnost jsme volili takovou, abychom zdůraznili jednotlivé hrany, protože v tomto provozu se sníženou viditelností je bezpečnost na prvním místě,“ popisovala Vlasta Šreková.

Pro muže už tento víkend

Obnovení provozu parní komory v mužské části, kde je již téměř hotovo, je plánováno na sobotu.

V případně urychlení prací již o den dříve. U žen předpokládá vedení stadionu zpřístupnění vyhledávané relaxační místnosti do konce příštího týdne.

Na bezpečnost klade olomoucký bazén v poslední době velký důraz. Vloni se mu podařilo získat přenosný defibrilátor, který mají nově k dispozici vyškolení plavčíci.

„Bezpečnost klientů je pro nás prioritou,“ uzavřela vedoucí plaveckého stadionu, kterým ročně projde přibližně 300 tisíc návštěvníků.