„Na většině území se bude vyskytovat déšť nebo přeháňky, místy bouřky, večer srážky ustanou a oblačnosti bude ubývat," sdělil Petr Drobek. Nejvyšší úterní teploty budou 22 až 25 stupňů Celsia, na horách16 až 20 stupňů Celsia.

Ve středu bude obloha oblačná až polojasná. Místy se můžou objevit dešťové přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší teploty vystoupí přes den na 22 až 26 stupňů Celsia. V platnosti zůstává výstraha o nebezpečí požárů kvůli vysokým teplotám, ale také upozornění na výskyt silných a velmi silných bouřek.

I když dojde k mírnému ochlazení, zejména starší lidé by měli i v ostatních teplých dnech dbát o své zdraví. Podle Jana Weinberga z krajské záchranné služby by měli zachovat klidový režim a dostatečný příjem tekutin zajištěný v průběhu celého dne.

„Pokud nikam nemusejí, měli by zůstat doma. Větrání přes den není dobré, protože si byt mohou ještě více vyhřát. Větrat by se mělo přes noc, kdy jsou teploty nižší," sdělil Jan Weinberg s tím, že pokud už senioři potřebují něco vyřizovat, měli by se do ulici pustit časně ráno.