Z olomouckého hlavního nádraží vyjížděl hned dvakrát, nejprve do Šternberka a Uničova a zpět, odpoledne potom do Senice na Hané a zpět. Soupravu táhla olomoucká zelená parní lokomotiva jménem Rosnička.

Mikuláš se svou družinou procházeli celým vlakem a za básničku nebo písničku obdarovávali děti balíčkem sladkostí a omalovánkami.

“Musím říct, že některých těch čertů bych se skoro bála i já, ale děti byly statečné. Jeli jsme letos poprvé a je to moc hezký předvánoční výlet,” zhodnotila Markéta Řehulková, která se s dětmi zúčastnila cesty do Uničova.

O netradiční jízdu byl velký zájem a možnosti na zajímavý výlet využili stovky lidí, zejména rodičů s dětmi.

“Vlak je úplně plný, prodaly se všechny jízdenky. Jsou nás čtyři skupinky, abychom stihli za cestu všechny děti obejít a odměnit. Většina dětí nám zazpívá nebo řekne básničku, ale i těm, kteří se stydí, dáme malý dáreček,” sdělila Helena Pšejová v kostýmu anděla.

Ve vlaku nechybělo ani okénko s občerstvením, kde se mohli cestující zahřát čajem nebo svařeným vínem. Na konečné stanici v Uničově před zpáteční cestou se mohli také podívat na takzvané zbrojení parní lokomotivy vodou.