Původně majitel "Včelek" stánek provozoval vedle zchátralé restaurace Fontána. Ta se však nyní rekonstruuje a do oprav je zahrnutý i prostor, kde dříve občerstvení s letní zahrádkou stálo.

Majitel tak stánek přemístil k hudebnímu altánku na pozemek pronajatý od města. Ani tam však občerstvení při procházce alejí už nenajdete, poslední prázdninový den jej odvezl náklaďák.

„Provozovateli nyní vypršela smlouva, která mu povolila stánek přesunout. V současné době chystáme obnovu Rudolfovy aleje a až po restauraci bude park uzavřen. Na původní místo se ale také přemístit nemohou, protože opravy prostoru vedle Fontány ještě nejsou hotové," vysvětlil Jiří Svačinka, ředitel technického úseku Výstaviště Flora Olomouc.

„Čekáme, že se otevře až na jaře příští rok. Do té doby tady občerstvení nebude,“ uvedl.

Bývalé občerstvení U včelek vedle altánku

Lidem však posezení u kávy či piva v parku chybí. I nevzhledné provizorní posezení U Včelek, které nemělo žádné kvalitní zázemí, bylo hojně navštěvované jak maminkami s dětmi, tak seniory.

„Myslím, že to tu opravdu bude chybět, i když ten stánek sem esteticky nezapadal. Škoda, že ještě není hotová Fontána, tam bych si na kávu zašla hned, budu si muset ještě počkat. Snad tady už příští sezónu bude kultivované posezení,“ podotkla Milena Kočí, jedna z návštěvnic parku.

Po jediném občerstvení v parku zbyl jen toi toi
Restaurace Fontána se stále opravuje