Podle radnice totiž platba parkovného mobilem není teď hlavním tématem k řešení.

„V přípravě projektu placení parkovného pomocí SMS se zatím dále nepokročilo. Zavedení této služby nyní není mezi řešenými prioritami,“ sdělila mluvčí olomoucké radnice Jana Urbaníková.

O chystaném placení parkovného jednoduchým odeslání sms informoval Olomoucký deník již na konci loňského února.

Tehdy se se zavedením služby, která by občany odprostila od hledání parkovacích automatů a nutnosti mít u sebe drobné, počítalo do konce loňského května. Výběrové řízení na firmu, která by službu zajišťovala, vypsala radnice v březnu.

„Přihlásili se nám dva uchazeči. Odborná pracovní komise jejich nabídky posuzovala a zjistila, že jsou naprosto odlišné. Nabili jsme proto pochybnost, jakým způsobem by jednotlivě služba fungovala, proto jsme se rozhodli, že se s nimi sejdeme a budeme chtít vidět ukázku na vlastní oči,“ řekl tehdejší náměstek primátora Jiří Martiňák (ODS).

Ten byl stejně jako jeho kolegové z radnice spolu se zástupci městské policie či magistrátním pracovníkem z odboru informatiky členem uvedené komise.

Na základě praktické ukázky se mělo město rozhodnout a na konci července mělo odsouhlasit konečného poskytovatele.

„Doufejme, že bude schválený. Oba uchazeči říkají, že do měsíce od podpisu smlouvy by službu zrealizovali. To znamená, že do konce prázdnin by to mohlo fungovat,“ doplnil bývalý náměstek.

Pak však přišel velký stop. VÍCE: Parkovné pomocí SMS? V Olomouci letos nebude

Radnice se výsledku nedobrala, výběrové řízení i jeho výsledek zrušila a chtěla vypsat nové. Nyní je však vše na mrtvém bodě.

Na jmenovanou službu si tedy musejí Olomoučané a všichni řidiči, kteří by ji chtěli využít ještě počkat. Jak dlouho? Jasná odpověď je zatím v nedohlednu.