Druhý, neúspěšný soutěžící totiž podal proti výsledku námitku.

S nápadem nabídnout řidičům možnost zaplatit parkování přes mobil přišla radnice už na začátku roku. Město vyhlásilo výběrové řízení na budoucího poskytovatele v březnu.

Do soutěže se přihlásili dva uchazeči.

„Odborná pracovní komise jejich nabídky posoudila a zjistila, že jsou naprosto odlišné. Začali jsme pochybovat o tom, jakým způsobem by služba fungovala. Rozhodli jsme se proto, že se s uchazeči setkáme a podíváme se na jejich návrhy,“ řekl ještě v létě Jiří Martinák, tehdejší náměstek primátora.

Na základě praktické ukázky město vybralo vítěze, jehož nabídku měla odsouhlasit rada.

„Doufejme, že bude schválená. Oba uchazeči říkají, že do měsíce od podpisu smlouvy by službu zrealizovali. To znamená, že do konce prázdnin by to mohlo fungovat,“ uvedl tehdy Martinák.

I ve druhé polovině listopadu však musejí motoristé v kapsách hledat drobné. A mince na parkování budou potřebovat také nadále.

Druhá firma, která se přihlásila do soutěže, totiž podala námitku proti stanoveným zadávacím podmínkám i proti způsobu vyhodnocení.

„Bývalí olomoučtí radní proto výběrové řízení zrušili a rozhodli se ho vyhlásit znovu. Momentálně se připravuje zadání veřejné zakázky na tuto službu. Její konkrétní obsah by měli schválit zřejmě v závěru letošního roku,“ vysvětlil Ivan Rašťák, mluvčí olomoucké radnice, s tím, že za prodlení mohou částečně také komunální volby.

„Vypsání veřejné zakázky pozdržely volby, protože se čekalo na projednání v nově ustavené radniční koalici,“ uzavřel Rašťák.