Ten bude za necelé dva roky sloužit jako nový prostor pro úředníky magistrátu a také jako veřejné parkoviště s kapacitou zhruba tři sta míst.

Po dobu stavby, která bude trvat zhruba dva roky, lidé mohou využít provizorní veřejné parkoviště na Legionářské ulici poblíž Androva stadionu, které nechala radnice zřídit už před časem. Jeho kapacita je padesát stání.

„Parkoviště u letadla tak plně nahradí místa, které byla na Hynaisově ulici. Úředníci magistrátu budou parkovat na dvaceti místech ve Wellnerově ulici za rozestavěnou kancelářskou budovou v rohu křižovatky s Hynaisovou ulicí,“ popsal náměstek primátora Ivo Vlach

Jednosměrku od Palackého zavřou

Kvůli stavbě musí řidiči také počítat se změnou dopravní situace v této lokalitě. V pondělí se totiž uzavře jednosměrka vedoucí z Palackého ulice směrem k magistrátu města.

„Motoristé jí neprojedou až do konce roku 2012, tedy bezmála dva roky. Dopravu svedeme do Wellnerovy ulice podél ušatého domu. Úsek cesty se tak změní v obousměrný a bude zde jiné dopravní značení,“ vysvětlil Vlach.

Dopravní změny v Hynaisově od 14. února
Současně se stavbou polyfunkčního domu budou odborníci chystat podklady pro levý odbočovací pruh z Palackého do Hynaisovy ulice.

„Odbočovací pruh řidiči využijí až po dokončení polyfunkčního domu, aby bylo možné jím projet nejen k magistrátu, ale také do podzemních garáží,“ doplnil Vlach.

Vizualizace nové budovy v Hynaisově ulici

Nový objekt otevře na sklonku roku 2012. Sídlit v něm budou soukromé firmy, ale také dvě stě úředníků magistrátu, kteří nyní pracují ve Švédské, Barvířské, Kateřinské a Vejdovského ulici.

Radnice tak chce sloučit co nejvíce různých pracovišť, aby je lidé nemuseli hledat po celém městě. Kanceláře si však bude v budově pronajímat.

„Máme uzavřené předběžné smlouvy na dvacet let. Ale ještě budeme s investorem jednat jak o délce nájmu, tak také o ceně. Pronájmy nemovitostí totiž za poslední dobu dost klesly a chceme, aby pro nás byla cena co nejpříznivější,“ podotkl primátor města Martin Novotný.

Vizualizace prostor magistrátu v nové budově v Hynaisově ulici
Vizualizace prostor magistrátu v nové budově v Hynaisově ulici

Parkoviště, butiky i jídelna pro magistrát

Kromě magistrátu, který zaplní zhruba polovinu budovy, bude v objektu podzemní parkoviště s kapacitou přes tři sta vozů.

„Místa k stání budou volně přístupná pro veřejnost. Přízemí zaplní i butiky a kavárna. V posledním patře bude velká jídelna pro zaměstnance magistrátu a jeho návštěvníky,“ popsal již před časem Roman Navrátil, jednatel společnosti Namiro, která je investorem stavby.

Náklady na výstavbu čtyřpatrového domu se podle Navrátila vyšplhají zhruba na půl miliardy korun.

Pracoviště magistrátu by však neměla v budově zůstat napořád. Radnice totiž neustále jedná s Fakultní nemocnicí Olomouc o odkupu objektu stomatologie, který k magistrátu přiléhá. Pokud by město budovu získalo, přesunulo by sem všechny své úředníky a odbory magistrátu.