Vloni začal fungovat informační systém, aby řidiči ještě před odbočením do Darwinovy ulice věděli, zda parkoviště u zoo není obsazeno. Řada z nich to přesto zkouší a hledá místo v přilehlých ulicích i zahradách.

„Zoo samozřejmě dlouhodobě spolupracuje na řešení parkovacího systému, tato otázka je totiž hlavním prvkem omezujícím výraznější nárůst její návštěvnosti,“ poznamenala Břečková.

Téma parkování na Svatém Kopečku našli voliči ve volebních programech stran, které se dohodly na vytvoření olomoucké radniční koalice pro další čtyřleté období.

Podle budoucího primátora Miroslava Žbánka je řešení dopravní zátěže a nedostatečných parkovacích ploch na Svatém Kopečku prioritou, o níž zástupci čtyřkoalice připravující koaliční smlouvu mluvili na čtvrtečním jednání, kde probírali rozdělení kompetencí a programové priority.

„Jednoznačně to bude patřit k našim prioritám. Nelze rozvíjet zoologickou zahradu bez dořešení parkování,“ reagoval Žbánek.

„Chci rozebrat projekty, které už na stole byly, nabízí se také některá jiná řešení, o nichž jsme se už s kolegy bavili a která byla zvažována minulým vedením. Shodli jsme se, že to bude jedna z prvních věcí, nad kterou si chceme jako nové vedení sednout a ve spolupráci s komisí místní části znovu probrat všechny možné varianty,“ ujistil budoucí primátor.

Samotišky nejsou řešení

Stejně jako ANO měla v programu na volebním období 2018 až 2022 zvýšení prestiže olomoucké zoo a řešení parkování a dopravní zátěže v jedné z nejatraktivnějších částí Olomouce i ODS, která by měla být v radě - spolu s KDU-ČSL a hnutím sPOlečně.

Odstavné parkoviště v Samotiškách podle ODS není dobré řešení. Chce oživit téma výstavby parkovacího domu u vstupu do zoo.

„Je to logické řešení, které přinese komfort návštěvníkům a uleví od ucpaných uliček a nepříjemného pendlování aut hledajících volné místo k zaparkování,“ napsala ODS lidem před volbami.