Třetí ročník pálení čarodějnic přilákal stovky dětských i dospělých návštěvníků.

Čarodějnický rej, divadelní představení, dětská diskotéka a koncerty přitáhly na Korunní pevnůstku spoustu návštěvníků.

Děti řádily na obří nafukovací skluzavce, trampolínkách, kolotočích a dalších atrakcích.

Za čarodějku se převlékla také sedmiletá Natálka z Olomouce.

„S kostýmem mi pomáhala maminka, táta z větviček vyrobil koště, aby se mi dobře lítalo," chlubila se malá vědma. Na tváři měla nakreslenou pavučinu, na rameni jí visel plyšový netopýr.

Obrovský zájem byl také o soutěžní stanoviště, která pro nejmenší návštěvníky oslav Filipojakubské noci, připravili dobrovolní hasiči z olomouckých měststkých částí Chomoutov, Droždín a Holice.

Na jednom ze stanovišť zadávala soutěžní úkoly členka holické dobrovolné jednotky Hana Kočířová. „U dobrovolných hasičů jsem už tři roky, mám funkci strojníka. Jsem ráda, že dívek a žen mezi námi pořád přibývá," řekla mladá hasička.

Návštěvníci si na pevnůstce prohlíželi také nazdobené postavy čarodějnic, které vytvořily děti z olomouckých škol, dětského domova a členové senior klubů. Jednu z čarodějek nazdobila také redakce Olomouckého deníku.

Oslavy Filipojakubské noci pokraovaly v 19 hodin zapálením velké vatry a koncertem kapely Zadáci. O dvě hodiny později akce vyvrcholila ohňostrojem a ohňovou a žonglérskou show v podání cirkusu LeVitare.