Chybět totiž nemá ani občerstevní, sociálního zařízení a odpočívárny. Na své si přijdou i vyznavači jednoho prkna – vlekař jim na svahu u vesnice buduje U-rampu.

„Investujeme několik milionů a doufáme, že návštěvníci budou spokojeni. Zatím jsme si dělo a sněžné tyče i rolbu zapůjčili, abychom zařízení vyzkoušeli v místních podmínkách. Máme velké plány,“ popisoval Radomil Vrba, jednatel společnosti, která lyžařský vlek ve výběrovém řízení vloni odkoupila od obce.

Postupně vlekaři zrekonstruovali samotné tažné zařízení, zakotvení lana a elektrické rozvody.

„Vybudovali jsme zázemí pro lyžaře s občerstvením, toaletami a odpočívárnou. Kvůli této dřevěné chatce nyní hloubíme požární nádrž,“ popisoval Vrba čilé budování na svahu na okraji Domašova nad Bystřicí.

Pro vyznavače snowboardu firma postaví U-rampu.

„Svah bude osvětlený a budeme schopni vyrábět umělý sníh. Povrch lyžařům rolbou upravíme,“ lákal Vrba k návštěvě domašovských sjezdovek dlouhých 310 a 380 metrů, které leží v nadmořské výšce zhruba 600 metrů, od Olomouce vzdálených 21 kilometrů.

Starosta obce Ladislav Števanka nového majitele lyžařského vleku chválí:

„Zakousnul se a jede. Je tu chladněji, takže klimatické podmínky by měly přát výrobě umělého sněhu. Může plánovat akce, oslovit školy. Doufám, že lidé budou jezdit,“ reagoval starosta.

„Zázemí by mělo sloužit i při letním provozu pro cyklisty. Takový podnikatel, to je pro obec přínosem,“ dodal.