„Zejména v našem regionu je věková skladba praktických lékařů pro děti a dorost výhledově nepříznivá. Nechtěli jsme, aby děti dojížděly mnohdy až 60 minut někam daleko jenom proto, že nemohou sehnat svého praktika,“ sdělil primář dětského oddělení Nemocnice AGEL Šternberk Štěpán Malec.

Vloni v nemocnici otevřeli novou ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost, která spolupracuje s navazujícími obory přímo v nemocnici, čímž se čekání na výsledky testů a celé řady dalších vyšetření klientů zkrátilo. „Pacienti jsou velmi spokojeni,“ hodnotil primář.

Na dětském oddělení nemocnice je ročně hospitalizováno na 2 000 dětí ve věku do 19 let. Zajišťuje i péči dětem při akutních či plánovaných operacích nebo po úrazech.

Testy na koronavirus. Ilustrační foto
Covid v kraji přidal, pacientů v nemocnicích přibylo mírně

„Velká frekvence dětských pacientů je způsobena tím, že ošetřujeme pacienty ze spádové oblasti Šternberka, Uničova, Litovle, Bruntálska nebo Rýmařovska,“ popsal primář.

Pod dětské oddělení spadá i dětská ambulance, která má nepřetržitý provoz.

„Dále provozujeme ambulanci pro novorozence, kde provádíme plnou škálu screeningových i rescreeningových vyšetření, včetně sonografického vyšetření močového traktu a mozku nebo vedeme dětskou nefrologickou poradnu,“ vyjmenovával primář.

Nemocnice v posledních letech investovala především do novorozeneckého oddělení.

„Pro naše nejmenší máme nový klasický i transportní inkubátor, Vapotherm pro dechovou podporu novorozenců, resuscitační přístroj nebo odsávačky a ohřívačky mléka,“ dodal Malec.