Sledovali jsme Fotosoutěž O nejkrásnější svatební pár Deníku 2015

Společný životní příběh vítězného páru se přitom začal psát o mnoho let dřív, než si letos v létě slavnostně řekli své Ano.

Dnes osmadvacetiletý specialista na vaření a míchání zmrzlin Petr Bujáček chodil s o dva roky mladší nynější referentkou na Úřadě práce Lucií dlouhých devět roků. Seznámili se v sucholožském baru Kobra a dodnes vzpomínají na svůj první společně strávený Silvestr. „Tehdy byla venku šílená vánice. Kamarád doma pořádal silvestrovskou párty, na kterou jsme byli oba pozváni, ale mně se do takového počasí samotné nechtělo, Petr tehdy bydlel na druhém konci vesnice," popisuje Lucie svůj zážitek. Už si říkala, že Silvestra oslaví nejspíš doma s rodinou, když v tom zazvonil Petr. „Úplně jsem ho obdivovala, že si pro mě přišel a spolu jsme dorazili na párty, která byla osudová, protože tam jsme se poprvé políbili (úsměv) a dodnes na tento Silvestr vzpomínáme," naznačuje Lucie.

Svatba se konala o horkém letním víkendu 18. července 2015 v Suché Lozi a podle Lucie byla docela početná, zúčastnila se jí bezmála stovka lidí. „Jak nám po zdavcích v kostele hosté přáli, přiletěli na nedaleký komín dva čápi a začali se namlouvat. V manželově rodině mají několik dvojčat, tak uvidíme (úsměv). A to nám před rokem sousedka vyprávěla, že na střeše našeho domku, který jsme si s Petrem společně postavili, viděla dlouhou dobu postávat dva čápy, tak že to prý bude tutovka (úsměv)," dodává Lucie několik perliček a přiznává, že do soutěže Deníku poslala přihlášku sice ona, ale bylo to na popud její tchýně, která novomanžele přesvědčovala, ať to zkusí.

Nakonec Petr s Lucií nezapomněli ani na čtenáře Deníku. „Přejeme jim, aby si i v dnešní uspěchané době dokázali udělat čas jeden na druhého. A jelikož se blíží vánoční doba, tak jim přejeme krásné svátky prožité hlavně v klidu a pohodě v kruhu těch nejbližších," vzkazují manželé Bujáčkovi.