"Budova tržnice nebyla několik let využívána ke svému účelu. Demolice by měla být hotová nejpozději v květnu," uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO).

Olomoučtí radní se na úterním zasedání shodli v tom, že město bude s majitelem budovy tržnice Pavlem Širokým jednat o podmínkách prodeje.
Zchátralou budovu tržnice chce koupit olomoucká radnice. Má plán na využití

Areál z osmdesátých letech minulého století byl dlouhodobě přirozeným útočištěm problémových skupin. Jeho zákoutí sloužila jako "veřejné záchodky" a odkladiště odpadků. "Dalo se tam schovat před deštěm, ale ten puch se nedal vydržet dlouho. Navíc se sem stahovaly podivné osoby," komentovala současný stav tržnice starší Prostějovanka.

Demoliční činnost nemá trhovce ohrozit

"Stavební práce budou organizovány tak, aby během tržních dnů, to znamená v pondělí, čtvrtek a v sobotu dopoledne, byla plocha u tržnice, která slouží prodejním stánkům, v provozu bez omezení," ujistil Rozehnal.

Městská tržnice v Prostějově, 2024
Ostudy Prostějova, 1. díl: Městská tržnice, co s ní bude

Po ukončení demoličních prací vznikne v uvolněném prostoru malé parkoviště. "Bude se jednat o dočasnou parkovací plochu. Tu v budoucnu nahradí uzavřené parkoviště. Mělo by to být v roce 2025," uzavřel náměstek.

Olomoucká tržnice, únor 2024
Otřesná vizitka Olomouce. Co s tržnicí? Tady jsou odpovědi koalice i opozice