Do seznamu adeptů jsme zařadily i ty olomoucké „kaňky“, na které naši čtenáři průběžně často poukazují či které vícekrát „nominovali“ v naší facebookové výzvě.

Kromě starého zimního stadionu, tržnice a jejího okolí či ošuntělé pasáže mezi Horním náměstím a třídou Svobody mezi nimi figurují i zchátralé historické budovy (bývalý Měšťanský pivovar v Lafayettově ulici, dům v Palackého ulici či bývalý Dělnický dům v Černovíře). Mezi nominované se dostala také nevyužívaná budova přírodovědecké fakulty v Hejčíně, opuštěné hřiště vedle sokolovny na třídě 17. listopadu nebo areál bývalé benzinky ve Velkomoravské ulici.

Vizualizace projektu Šantovka District v Olomouci
Šantovka 2, koupaliště, Smetanka... Jaké stavby letos čekají Olomouc a okolí

Chloubou není ani rozlehlý a neutěšený prostor mezi Slovanským domem, plaveckým stadionem a Husovým sborem, sloužící převážně jako parkoviště s často chaotickým mísením chodců, cyklistů, aut a autobusů. Hodně frekventovanou pak byla na facebooku stížnost na oblast před hlavním vlakovým nádražím (přednádraží) - lidem vadila mimo jiné i koncentraci opilých či obtěžujících bezdomovců. Také tato čtenáři zmiňovaná místa jsme tak do naší ankety zařadili.

Dobrovolník Josef Kovář se pustil do výmalby posprejovaných Michalských schodů
Olomoučan vymaloval Michalské schody. Kvůli dětem, říká. Co na to město?

Hlasovat pro TOP ostudy Olomouce můžete zde až do pondělní půlnoci 22. ledna (z jedné IP adresy každou hodinu). Těm „nejklikanějším“ a vyhlídkám na jejich další osud se budeme vzápětí na našem webu podrobně věnovat.


Nahrává se anketa ...