Zájemci si však atraktivní datum a hodinu rezervovali dlouhé měsíce dopředu. Mnozí snoubenci, kteří se budou brát zítra na olomoucké radnici, si tentokrát musejí hodně přivstat.

„O to datum byl obrovský zájem, všechny možné termíny v tento den máme obsazené. První sňatek je už o půl deváté ráno, poslední ve 13.30. Pak máme v obřadní síni ještě vítání občánků, takže pozdější svatby jsme už pořádat nemohli. Zájemci by se ale určitě ještě našli. V pátky přitom běžně míváme tak dvě tři svatby,“ řekla matrikářka Simona Machátová.

Narváno bude také na hradě Bouzově, kde si snoubenci rezervovali „osmičkový“ termín už koncem loňského roku.

„Atraktivní data bývají obsazená řadu měsíců dopředu. První svatbu v pátek máme v devět hodin ráno a poslední až v osm hodin večer. Jeden obřad dokonce proběhne i v javoříčských jeskyních, což rozhodně nebývá často,“ poznamenala bouzovská matrikářka Marie Podsklanová.

Deset snoubeneckých párů si zamluvilo obřad na zámku v Náměšti na Hané. První ano zazní už po desáté hodině dopoledne, poslední po čtvrté odpoledne.

„Běžně v pátek nebývá žádná, nebo maximálně jedna svatba. Tentokrát se ale celý den nezastavíme, sňatků tady máme deset,“ sdělila kastelánka Eva Kašparová.

Podobné je to také na hradě ve Šternberku, kde se v pátky oddává spíše výjimečně, tentokrát tam však uzavřou šest sňatků. Jednou z posledních možností, jak stihnout svatbu 8.8. 2008, je zajet si do obřadní síně na litovelské radnici.

„Překvapivě máme i navzdory zajímavému datu jen jeden svatební obřad. Sedmičky lákaly víc, 7.7. 2007 jsme oddali čtyři páry. Pokud by někdo přišel během tohoto týdne s kompletními doklady, pak bychom páteční obřad ještě stihli zařídit,“ míní matrikářka Ivana Vítková.