„Jsme příjemně překvapeni, jaký ohlas slavnostní program a doprovodné akce vyvolaly. Chceme tímto způsobem při tvorbě programů při nejbližší vhodné příležitosti pokračovat,“ předeslal Jan Holpuch (ODS), náměstek olomouckého primátora.

„Nedá se však očekávat, že to bude dvakrát nebo třikrát za rok. Kulaté jubileum vzniku republiky bylo výjimečnou událostí," uvedl Holpuch.

Vhodný termín, kdy oživit úspěch letošních oslav, olomoucký radní vidí v příštím roce při dvacátém výročí sametové revoluce.

„Potvrdilo se nám, že pokud lidem nabídneme oslavy trošku jiným a hlavně zábavným stylem, setká se to s úspěchem. Teď, když už víme, jak velký zájem Olomoučané o podobné akce mají, můžeme vyjít z letošní zkušenosti a poučit se například při ozvučení náměstí, nebo z jiných menších nedostatků,“ pokračoval.

Některé atrakce, o které měli lidé v úterý největší zájem, by ale město chtělo lidem nabídnout dřív než k výročí 17. listopadu v roce 2009.

Milovníci parních lokomotiv tak napříkald podle náměstka primátora na nejbližší projížďku historickým vlakem nebudou muset čekat celý rok. Radnice by jej ráda k další jízdě vypravila určitě dříve.

Letošní oslavy 28. října, při kterých mimo jiné olomouckou radnici pokryla plachta s předválečnou podobou orloje a na náměstí zavítal i sám prezident Masaryk, vyšly magistrát na osm set padesát tisíc korun.

PODÍVEJTE SE: Olomouc slavila republiku. I s Masarykem (video,foto)