Netrpělivé čekání na Rosničku. Zvláštní historický vlak, tažený legendární parní lokomotivou Rosnička, měl půlhodinové zpoždění. "My jsme na to z minulosti zvyklí, ale vysvětlujte dětem, že má vlak zpoždění," smál chlapík důchodového věku obklopený vnoučaty.

Výlov Hradeckého rybníka v Tovačově. 14.10. 2023
VIDEO: Výlov v Tovačově přilákal tisíce lidí. Čekali je kapři, řízky i kolotoče

Čekání na velkou událost zpříjemňoval pestrý doprovodný program. Na nádraží vyhrávala kapela, usměvavé ženy v hanáckých krojích nabízely vdolečky a z polní kuchyně voněl dančí a kančí guláš.

"Je to parádní akce, vůbec jsme nečekali, že to Čelechovičtí pojmou tak velkolepě. Lidí také přišlo hodně, takže dávám palec nahoru," chválil si výbornou atmosféru například Josef Trubka z Prostějova.

Tramvajová trať do Pavloviček, ulice Hodolanská. Říjen 2023
Zruší tramvajovou trať do Pavloviček? Je v hrozném stavu, město řeší, co s ní

Velkou pozornost poutala nejen syčící parní lokomotiva, ale také dobové vagony a další železniční technika. Zajímavou expozici si mohli četní návštěvníci prohlédnout i v jindy uzavřené čekárně.

"Tak vypadaly dřív jízdenky? V takových vagonech jezdil děda? Ty vlaky jezdily tak pomalu?" a spoustu podobných dotazů museli svým zvědavým ratolestem zodpovídat rodiče i prarodiče.

Nostalgické jízdy parních vlaků, se konaly v rámci Regionálního dne železnice v Olomouckém kraji.

Oslavy 150 let Moravské pohraniční dráhy v Dolní Lipce u Králík.
Velkolepé oslavy Moravské pohraniční: šest parních lokomotiv, několik tisíc lidí