V sobotu se firma pustila do odstranění svrchních vrstev silnice v Pasteurově ulici od Gorazdova náměstí až po křižovatku s ulicí Jeremenkovou.

Řidiči musejí před zmíněným úsekem zpomalit, aby si nepoškodili vozy o práh mezi normální a sníženou plochou a po zbroušené části vozovky je přikázaná maximální rychlost třicet kilometrů v hodině. Pracovníci budou teď za provozu odstraňovat ještě nevyfrézované prahy a místa kolem kanálů.

„Ve zbytku týdne začneme pokládat první ze spodních úrovní. Na začátku srpna se bude pokládat svrchní živičná vrstva,“ sdělil stavbyvedoucí Tomáš Tomanec.

Zmizely přechody, hned tak se nevrátí

Kromě šoférů, nejsou z oprav nijak nadšeni ani chodci, protože po vyfrézování z frekventované silnice zmizely i dva přechody.

Situace se však nezlepší ani po prvním srpnovém víkendu, kdy bude firma dokončovat stavbu pokládkou nového povrchu. Na přechody si zde chodci budou muset ještě počkat. Podle silničářů totiž není vhodné na úplně novém povrchu provést vodorovné značení.

„Čím je delší doba mezi vytvořením povrchu a značením, tím se zvyšuje životnost barvy. Kdybychom začali značit hned po dokončení pokládky, byly by to vyhozené peníze, protože by to dlouho nevydrželo. Kdy však budeme v tomto místě značit, v tuto chvíli říct nemohu,“ sdělil pracovník z olomoucké správy silnic.

Uzavírky ulic Studentská, Dobrovského a Pasteurova

Opravy a uzavírky ve Studentské a Dobrovského

Současně s touto ulicí se pracuje také na Studentské a Dobrovského, které silničáři frézovali o víkendu. Studentská byla zavřená ještě celé pondělí, protože tam už pokládali nový asfalt.

Další omezení zde pak čeká řidiče ještě během 18. a 19. července, kdy se bude opravovat i povrch v křižovatce s ulicemi Dobrovského a Na Střelnici.

Celé křižovatka tak bude nadcházející víkend uzavřená.

Část ulice Dobrovského je také od víkendu vyfrézovaná, nový povrch by měla dostat ve dnech 25. a 26. července. Jako poslední dostane novou podobu ulice Pasteurova, a to 1. a 2. srpna.