V sobotu se už letní areál v neletním počasí otevře návštěvníkům, na jeho premiéru tam 1. června mají všichni vstup zdrama.

Nejmenší se tam nyní mohou vydovádět na lachtanovi, velrybě nebo mořském hadovi.

„Velký počet atrakcí určitě ocení i rodiče. Rozšířil se také prostor pro matky s dětmi. Nově máme dětské hřiště před restaurací a pro dospívající část návštěvníků i hřiště na beachvolleyball," představila některé novinky Małgorzata Barbara Rapa-Katbeh, ředitelka společnosti OLTERM & TD provozující plovárnu.

Na prostranství vyrůstá vysetý trávník, dělníci vyměnili zpevněné plochy okolo vody a opravili schodiště na terasu krytého bazénu. Zásadní je ovšem nová vana.

„Technický stav té staré byl po pěti desetiletích naprosto havarijní a čekali jsme, kdy to praskne. Několik let jsme tedy usilovali o dotaci, která by umožnila kompletní opravu venkovního areálu. Konečně jsme se dočkali. Jsou tu nerezové bazény i herní prvky," řekl k osmačtyřice­timilionové přestavbě olomoucký primátor Martin Novotný. Čtrnáct milionů pokryla evropská dotace.

Provozovatel předpokládá, že denně se ve venkovních turniketech u vstupu protočí až dvanáct set lidí. Než však bude travní koberec souvislý, může přes pokladnu za den jen sedm set návštěvníků.

„Doufám, že se počasí rychle obrátí, zatím to na koupání moc nevypadá. Pro Olomoučany, kteří si i rádi zaplavou, je areál plaveckého bazénu, pro ty ostatní, kteří mají raději jiný způsob vodních radovánek, je určen aquapark. Taková byla idea od začátku," dodal primátor.