Motoristé budou muset využít objízdné trasy, která povede přes průtah města.

Cestující městské hromadné dopravy se k tržnici svezou pouze náhradními autobusy.

Uzavřenou částí ulice budou smět projíždět pouze autobusy, vozidla stavby a také složky integrovaného záchranného systému.

Objízdná trasa povede z třídy 17. listopadu na ulici Wittgensteinovu, Babíčkovu, Velkomoravskou, Rooseveltovu a Polskou zpět na tř. Svobody.

Cestující olomoucké hromadné dopravy budou využívat pro cestu do centra přes tržnici pouze autobusové linky označené písmenem X, které nahradí tramvaje čísel 1 a 7.

Dvě konečné stanice na Nové ulici a v Neředíně bude spojovat výluková tramvaj označená písmenem U, která bude jezdit přes Náměstí hrdinů, kde na náhradní spoj budou moct cestující přesednout z autobusu X.

Uzavírka mostu na ulici 17. listopadu

Narušené podloží a propadené koleje

Důvodem úplné uzavírky mostu nedaleko nově vznikající čtvrti Šantovka je potřeba opravit stávající tramvajovou trať.

„Uzavírku komunikace si vyžádal Dopravní podnik města Olomouce z důvodu narušení podloží tramvajové tratě v předpolí mostu přes Mlýnský potok na tř. 17. listopadu. Narušením podloží došlo k propadu kolejí a mohlo by dojít k jejich zlomení. Tím by se provoz přerušil na dobu rozhodně delší, než je požadovaná uzavírka," vysvětlil náměstek primátora města Olomouce pro dopravu Ivo Vlach s tím, že vyplavení podloží z předpolí mostu potvrdily provedené sondážní vrty.

Při opravě bude třeba otevřít povrch komunikace a demontovat tramvajovou trať v místě propadu, místo zasypat, zhutnit a zpět položit koleje.

„Potom dojde k odfrézování zhruba 13 metrů komunikace a její nová pokládka tak, aby se propad srovnal. Pokud by se rekonstruovala jen trať, vzniklo by konfliktní místo s rozdílnou výškou tratě a povrchu komunikace zhruba 15 až 20 centimetrů, což by mohlo působit problém řidičům v provozu," upřesnila Jana Doleželová, mluvčí olomoucké radnice.