Od pondělí do čtvrtka se bude pracovat na přejezdu v esovité zatáčce ve ulici Svatoplukově ulici, průjezd po frekventované cestě se motoristům i MHD zcela uzavře.

Objížďka pošle auta na křižovatce "U Anči" přes rondel u Globusu, autobusy pojedou přes Horní hejčínskou.

Od pátečního rána do večera téhož dne se pak železničáři pustí do opravy přejezdu na ulici Řepčínská u závodu Moravských železáren.

Během oprav budou cestující vlakem mezi hlavním nádražím a Řepčínem budou vozit náhradní autobusy. 

Objížďky při opravě přejezdů v Řepčíně

Objíždění úzkou ulicí? Masakr

„Přejezd u policejní stanice v Řepčíně je v katastrofálním stavu. Horší je to ze směru, když jedete od konce města. Člověk točí volantem jak jen to jde, ale stejně dostávají tlumiče zabrat. Dobře, že ho opraví," řekl Josef Blažek z Olomouce.

Kvůli opravě železničního přejezdu nebude možné místem projet.

„Ten přejezd je fakt na zničení auta, je fajn že ho opraví. Ale objíždění přes Horní Hejčínskou a bočními ulicemi si nedokážu představit. Bude to masakr. Jezdím tam denně, ulice je velmi úzká, po straně navíc parkují auta, takže neustále dáváte přednost protijedoucím. Stačí auto popelářů a průjezd se tam v běžném provozu zcela zacpe," sdělil další motorista Michal Přikryl.

Přes Horní hejčínskou budou uzavřenou křižovatku objíždět pouze autobusy.

Automobilová doprava bude odkloněna na ulice Erenburgova, Pražská a dále z kruhového objezdu budou vozidla sjíždět odbočkou na Křelov.

Podle informací od policejního mluvčího budou policisté v dotčených lokalitách dohlížet na plynulost silničního provozu.

„Pokud bude potřeba tak zde budou celou situaci regulovat a v případě, že dojde k porušení zákona, například nerespektování dopravního značení, budou postupovat podle zákona," uvedl Petr Čunderle, policejní mluvčí.

"Dvanáctka" nezastaví Na Trati

Autobusové linky pojedou objízdnou trasou po ulicích Tomkova, Horní hejčínská a Řepčínská.

„Linkami číslo 10 a 20 nebude v obou směrech obsluhována zastávka Řepčín, Svatoplukova a bude nahrazena zastávkou Řepčín, škola. Linkou číslo 12 nebudou v obou směrech obsluhovány zastávky Na Trati a Řepčín, Svatoplukova a budou nahrazeny zastávkami Tomkova a Řepčín, škola," uvedla Magdaléna Kopřivová, mluvčí Dopravního podniku města Olomouce.

V pátek 1. června od 7 do 17 hodin se bude pracovat na železničním přejezdu na ulici Řepčínská. Motoristé budou muset směrem na Horku nad Moravou jezdit přes ulici Křelovskou. Objížďka bude obousměrná.

„Autobusová linka číslo 10 ze zastávky Řepčín, Svatoplukova směr MŽ, nový závod pojede na zastávku Řepčín, škola, kde bude ukončena a odstavena u přenosného označníku. Zpět její trasa povede ze zastávky Řepčín, škola po objízdné trase ulicemi Řepčínská, Horní Hejčínská, Tomkova a Na Šibeníku, kde se napojí na stávající trasu. Linka nebude v obou směrech obsluhovat zastávky MŽ, nový závod, MŽ, starý závod a Řepčín, Svatoplukova směr Gymnázium Hejčín. Nahradí je zastávka Řepčín, škola směr Řepčínská," popsala Kopřivová.

Podle slov mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové se na přejezdech bude provádět oprava geometrické polohy kolejí, výměna kolejnic, svařování kolejnic, sypání a úprava štěrkového lože.

Vlaky mezi olomouckým hlavním nádražím a stanicí Olomouc- Řepčín nahradí autobusy.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy ČD:

Olomouc hlavní nádraží – ulice Táborská, u východu z nového podchodu
Olomouc-Smetanovy sady – zastávka MHD „Rooseveltova"
Olomouc-Nová Ulice – před nádražní budovou (ulice Poupětova)
Olomouc město – před nádražní budovou ulice Krapkova
Olomouc-Hejčín – při výluce se neobsluhuje
Olomouc-Řepčín před nádražní budovou

Zdroj: ČD