Tomu nevěřím, reagovala žena středního věku, která ve středu dopoledne vycházela z lékařské ordinace nedaleko centra Olomouce. Jejího lékaře v úterý odvezli z ordinace rovnou na záchytku. Měl tři promile.

Ne všechny pacienty ale zpráva překvapila.

„S panem doktorem jsem velmi spokojena a nikdy jsem nepostřehla něco takového, co naznačujete,“ reagovala žena, která skončila rehabilitaci.

Ta byla v provozu, ale lékař neordinoval. Na to upozorňovala cedule na vstupních dveřích do objektu.

Naopak důchodkyni, která k lékaři chodila dříve, zpráva nešokovala.

„Jestli jsem měla takové podezření? To bylo jasné. Podruhé, když jsem tam byla se zády, jsem měla strach a modlila se, ať už jsem z ordinace venku. Byl orosený a bylo znát, že není v kondici,“ vzpomínala důchodkyně z Olomouce, která byla u lékaře před více než rokem.

Policie již lékaře obvinila z ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Policisté už vyslechli několik svědků, kteří byli v uvedenou dobu přímo v ordinaci lékaře. Právě jeden z nich zavolal na tísňovou linku své podezření, že lékař zřejmě ordinuje opilý,“ sdělila policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Dle jejích slov si je muž vědom toho, co udělal. „Muže stíháme na svobodě, případem se bude zabývat soud,“ sdělila mluvčí.

Alkohol v ordinaci opakovaně kritizovala předsedkyně revizní komise olomouckého sdružení České lékařské komory Věra Rašťáková.

„To nechápu. Leccos bych tolerovala, ale alkohol ne, v případě výkonu lékařské profese to považuji za jeden z nejzávažnějších prohřešků. I když se to v medicíně těžko omlouvá, k omylu může dojít, nemělo by, ale může, protože i lékař je jen člověk, ale v případě alkoholu nevidím prostor pro žádný pardon,“ reagovala na případ fyzioterapeuta.

SOUVISEJÍCÍ: Olomoucký lékař ordinoval opilý, vezli jej rovnou na záchytku

Michaela Michalcová, Daniela Tauberová