Zastupitelé pak schválí konkrétní lokality, kde bude popíjení alkoholu zapovězeno. Informovala o tom šternberská radnice na středeční tiskové konferenci.

„Formálně je vyhláška připravena. Výjimku bude mít 31. prosinec a 1. leden a rovněž kultní akce pořádané na náměstí a podobně,“ uvedla tajemnice městkého úřadu Naděžda Studecká.

Městská policie již vytipovala lokality, kde bude zákaz popíjení alkoholu platit.

„Předpokládáme, že to budou Tyršovy sady, v podstatě celé centrum města, na dětských hřištích, před nádražím a ve Dvorské ulici, také například v areálu nemocnice,“ vypočítávala Studecká.

Chystanou „zbraň“ na opilce obtěžující obyvatele, policisté vítají.

„Tyto party nemáme za co z místa vykázat, přitom si na ně opakovaně lidé, zejména rodiče malých dětí, stěžují. Bude to páka,“ reagoval ředitel městské policie Pavel Pospíšil.

„Nejhorší je to v Tyršových sadech, u kostela, ale i před II. základní školou,“ vzpomněl nejkřiklavější lokality.

Obyvatelé, které Olomoucký deník oslovil, připravovanou normu většinou vítají, i když o její účinnosti někteří zapochybovali.

„Týká se to hlavně bezdomovců a sociálně slabých obyvatel, na které neplatí nic, žádné zákazy. A pokud je poruší, stejně si na nich nikdo nic nevezme, protože nic nemají,“ komentovala vyhlášku maminka, která před polednem projížděla s kočárkem pod hradem.

„Na tyto lidi nic neplatí. Ale je dobře, že město to řeší,“ souhlasila s ní padesátiletá Šternberanka.

„Bojíme se kvůli těmto živlům s dětmi do parku, jsem moc ráda, že s tím policie bude moc něco udělat,“ reagovala devětadvacetiletá maminka, která dopoledne s kočárkem projížděla kolem radnice.

Šternberská radnice rovněž připravuje vyhlášku regulující provoz výherních hracích automatů ve městě.

„Už je připravena a stejně jako v případě předchozí se bude rozhodovat, na kterých místech,“ uvedl tajemnice radnice. Podle ní se svaz obcí a měst dohodl s ministerstvem financí na tom, že podpoří regulaci videoterminálů na místech vytyčených samosprávami.

Co si o vyhlášce zakazující popíjení na vybraných místech ve Šternberku myslíte vy? Pomůže?
Svůj hlas můžete vyjádřit v anketě v pravém sloupci nebi svůj názor připojit v diskusi pod článkem.