Dětský koutek by se měl do nově otevřeného zadního traktu přesunout už před Vánocemi. Se změnami již souhlasili olomoučtí radní, budova, ve které kavárna sídlí, totiž patří městu.

Současný dětský koutek je nyní přímo součástí kavárny a hrající si děti byly podle provozovatel podniku často zdrojem stížností hostů na hluk.

„Když jsme po rekonstrukci v roce 2004 otevřeli v kavárně dětský koutek, nepředpokládali jsme, že město v příštích letech čeká takový babyboom, jakého jsme nyní svědky. O koutek je velký zájem, některé návštěvníky však hluk hrajících se dětí ruší,"naznačil Jan Tisoň, spoluprovozovatel kavárny Opera.

„Rozhodli jsme se proto, že dětský koutek přesuneme do nově zrekonstruovaného zadního traktu kavárny,“ vysvětlil.

Dětský koutek by měl být od stávajících častí kavárny oddělený nejen prostorově, ale také akusticky.

„Kavárny by měla být místem klidu a odpočinku, na druhou stranu však nechceme omezovat maminky s dětmi, proto jsme se jim rozhodli vyhradit nový odhlučněný prostor,“ uvedl Tisoň.

V létě přibude nová zahrádka

Kromě přesunutého koutku pro děti se maminky můžou v zadní části Opery těšit také na nové kadeřnictví a nehtové studio. To plánuje kavárna otevřít po Novém roce, v létě by se zase měla rozšířit o zahrádku s letním posezením ve vnitrobloku.

„Ze současných asi 700 metrů čtverečních by měla kavárna rozrůst o dalších asi 250,“ doplnil Tisoň.

Do nových prostor by hosté měli chodit stávajícím vstupem, nová zahrádka by zase měla být přístupná také přes parkoviště u hotelu Gemo.

Maminka: Na kadeřníka či manikůru čas nebude

Maminky si dětský koutek chválí, na jeho přesunutí do odděleného prostoru většina dotázaných nic nenamítala.

„Určitě chápu, že hosty může rušit dětský křik, stejně pak to nemusí být po celém dni příjemné ani personálu. Pokud se proto koutek posune dál a bude v něm dost místa i pro kočárky, nemusí to být špatné řešení," uvedla napříkald Mirka Andrlová, maminka, které se svým malým synkem Operu navštívila.

„Obávám se však, že pokud přijde maminka s malým dítětem do kavárny, na to, aby si nechala udělat hlavu, nebo nehty u hlídání čas mít asi nebude,“ dodala.