Na první ročník střelecké soutěže O pohár ředitele městské policie se sjelo 37 zaměstnanců městských policií Blansko, Karviná, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Rožnov pod Radhoštěm a Plzeň.

„Soutěžili v taktické střelbě ze služebních pistolí a obranné střelbě. Na čas absolvovali dvě střelecké situace, které maximálně napodobují reálné použití zbraně. Pořadatelé pro ně připravili ztížené podmínky s překážkami, střílelo se z kleku i ze stoje," popsala soutěžní disciplíny mluvčí olomouckých strážníků Magda Václavíková.

Pohár ředitele městské policie Olomouci si vystříleli strážníci z Ostravy, na druhém místě se umístil Zlín, na třetím Blansko.

Olomoučtí strážníci byli čtvrtí. Z prvního ročníku střelecké soutěže by olomoucká městská policie ráda udělala tradici.

„Naši strážníci také často jezdí na podobné závody pořádané v okolních moravských městech. Máme několik zaměstnanců, kteří mají střelbu ve svém volném čase jako zálibu a kromě služební vlastní několik dalších zbraní," dodala Václavíková.

Střelecké soutěže se zúčastnil olomoucký strážník Dita Šišmová, která u městské policie pracuje už čtyři a půl roku.

„Každý měsíc povinně chodíme na střelby, dnešní soutěž je ale díky těm disciplínám něco úplně jiného. Je to hodně zajímavé a akční. Služební zbraň jsem naštěstí ještě na ulici použít zatím nemusela. Beru to ale tak, že k mé práci pistole prostě patří," řekla Šišmová.

Ani její kolegyně Monika Zapletalová ještě ve službě nemusela využít zbraň.

„Doufám, že se do podobné situace nedostanu. Na střelnici střílím ráda, ale jako koníček to pro mě není. Pořizovat si vlastní zbraň i náboje je hodně nákladné," poznamenala Zapletalová.