„V českém kotli je nás asi dvě stě. Zatím jsme byli na třech zápasech a atmosféra je bezvadná. Všichni jsme v tom spolu. Je jedno, jestli je někdo z Olomouce, nebo z Brna. Jsme tady za Českou republiku a to nás jako fanoušky spojuje," popisuje Robert Stejskal.

Zatím vychází celkem dobře i s domácími ruskými fandy, jejichž hrdiny porazil český tým 3:0.

„Ruští fanoušci jsou hodně zaujatí pro svoje mužstvo, ale zatím jsou celkem přátelští. Ze zkušeností z jiných mistrovství jsme čekali, že budou více nepříjemní, naštěstí se drží a jsou v pohodě," nechal se slyšet Robert Stejskal.

Snad to Američanům vrátíme

Ze zápasů, které už s přáteli navštívil, si nejvíc pochvaloval poslední utkání se Švýcarskem.

„Během zápasu padla spousta gólů. Bylo to napínavé až do konce a moc jsme si to užili," vysvětluje Robert Stejskal a už se moc těší na dnešní souboj se Spojenými státy.

„Po výhře nad Švýcarskem jsme si hned koupili lístky i na utkání s Amerikou. V minulosti nás USA několikrát porazili, tak doufám, že jim to tentokrát vrátíme. Sice máme odlétat už v pátek, ale říkali jsme si, že pokud postoupíme, koupíme si zpáteční letenku z Moskvy a zůstaneme ještě na semifinále. Ale to se uvidí," doufá v úspěch Česka Robert Stejskal.

Na hokejovém mistrovství světa není zdaleka nováčkem. Vyrazil už po jedenácté. Díky tomu ví, co je při fandění nezbytné.

„Máme dresy, šály i čepice. Nejdůležitější jsou ale vlajky s nápisem Olomouc, které můžeme dát před kameru a všichni vidí, že Olomouc fandí v Rusku. Takové máme dvě a kamarád ze Šternberka má ještě s nápisem Šternberk," vysvětluje na závěr hokejový fanda Robert Stejskal.