V duchu motta „ČeskosLOVEnsko – 100 let spolu“ se tam totiž uskuteční Olomoucký majáles Univerzity Palackého.

V rámci svého programu přivítá Tata Bojs, frontmana Iné Kafe, Puding pani Elvisovej nebo hudebníka Davida Kollera jako svého krále.

Nouze nebude ani o divadla, besedy, výstavy či interaktivní prezentace desítek studentských a neziskových organizací.

Na jedné straně najdou návštěvníci v programu výtvarné dílny nebo loutkové divadlo pro děti, na straně druhé seniorské divadlo, filmovou projekci o tom, jak se žilo za Husáka, nebo komiksovou výstavu o dějinách 20. století.

Molekulární bar i úniková hra

„Navíc jsme letos připravili hned několik novinek, jako jsou molekulární bar, úniková hra v bývalém krytu civilní obrany, dvě tematické módní přehlídky nebo hudební beseda s Milanem Caisem z Tata Bojs a Vratko Rohoněm z kapely Iné Kafe,“ řekl koordinátor akce Ondřej Martínek.

Právě multižánrový hudební program je vlajkovou lodí československého majálesu. Českou stranu zastoupí hudební bardi Tata Bojs, „český Ed Sheeran“ Jakub Ondra, nespoutaní Circus Brothers, nu-jazzová Lesní zvěř, swingový Orchestr Ježkovy stopy nebo elektropopoví Puding pani Elvisovej.

V netradičním unplugged provedení pak představí zpěvák a textař Vratko Rohoň nesmrtelné skladby své domovské kapely Iné Kafe.

Král Koller

Olomoucký majáles zahájí tradičně alegorický průvod městem a korunovace krále, kterým se letos stane hudebník, skladatel a producent David Koller.

Celé procesí se následně vydá do Bezručových sadů, kde proběhne zahájení majálesu a poté pódium obsadí dvanáctičlenný Orchestr Ježkovy stopy, který návštěvníky provede tvorbou Jaroslava Ježka nebo Jiřího Traxlera.

Novinkou budou programové bloky v Pevnosti poznání, kde dojde na diskuze a filmové projekce, v Jazz Tibet Clubu se pak uskuteční dva benefiční koncerty. Benefice, s níž je každoročně majáles spjat, je pro letošek tematická.

„Dobrovolné vstupné a příspěvky poputují olomoucké pobočce organizace Paměť národa, která peníze využije při vzniku dokumentů s pamětníky a aktéry roku 1989 v Olomouci,“ doplnil Ondřej Martínek.

Bližší informace jsou na webu www.majalesolomouc.cz a na www.facebook.com/MajalesUP

PROGRAM MAJÁLESU ZDE

5 POSLEDNÍCH LET MAJÁLESU - PODÍVEJTE SE

Majáles 2017

Majáles 2016

Majáles 2015

Majáles 2014

Majáles 2013