I přesto se na ně každý rok těší, protože pořádnou show si užije i za bicími a mikrofonem.

A přesně takový zážitek chystá i pro návštěvníky olomouckého majálesu v Korunní pevnůstce, kde s Tata Bojs zahraje v úterý ve 20.30 hodin.

Olomoucký majálesúterý 6. května

králem bude korunován zpěvák, skladatel, kytarista a výtvarník Jaromír Švejdík

13:00 průvod od Tereziánské zbrojnice na Horní náměstí
13:25 korunovace Krále majálesu před radnicí
14:30 - 22:00 koncerty na Korunní pevnůstce (zdarma)
Bezručovy sady - občerstvení, outdoorové aktivity, kino, silent disco…
PODROBNÝ PROGRAM ZDE
 

Jak bude vypadat váš koncert majálesu? Co pro posluchače chystáte?
Koncert to bude elektrický, takzvaná „plnohodnotná rokenrolová verze". A co víc, chystáme pro olomoucký majáles jedno velké překvapení! A protože překvapení se neprozrazuje ani do novin, nemůžu vám k tomu už nic říct. Ale jedno je jisté, podobná verze koncertu se už letos opakovat nebude.

Připravujte na festivalovou sezónu další z vašich výtvarně náročných a vyladěných scén?
Vizuální koncerty jsme si vrchovatě užili minulé léto s oslavami dvaceti pěti let existence Tata Bojs. Letos i vzhledem k tomu, že nemáme zatím nové písničky, žádnou scénografickou šílenost nechystáme. Možná jen jeden hezký elektroakustický koncert na sklonku léta v takovém zajímavém přírodním amfiteátru. Ještě je to v řešení. A pak před Vánocemi pouze jeden vetší koncetrt v Praze. Nicméně už nyní pomalu začínám pracovat s naším VJ Cladem na nových projekcích pro rok 2015.

Nedávno jste byl v Olomouci v souvislosti s výstavou Století relativity. Jak ji hodnotíte?
Prováděl návštěvníky pouze díly Huga Demartiniho, u kterého jsem studoval na Akademii v Praze. Vzpomínal jsem na něj a nakonec jsem se pokusil o rekonstrukci jedné jeho akce. Pan ředitel se bál, že při vyhazování špejlí do vzduchu poničím ostatní díla.

Viděl jste i výstavu Káji Saudka?
Saudkovu výstavu jsem si pochopitelně prošel též. Obě výstavy se mi líbily. Na Saudkovi mě asi nejvíc zaujal takový malý školní sešit, do kterého si co by ještě dítě kreslil první komix. Talent pro kresbu už tam je jasně vidět.

Zažil jste i majáles, na kterém jste nehrál s kapelou, ale slavil jste jako návštěvník?
To se mi ještě v životě nepoštěstilo ani v dobách studií…

Loni jste slavili 25 výročí kapely a vydali jste nové album. Proběhly nebo proběhnou nějaké oslavy i k 26?
Myslím, že loni toho bylo víc než dost. Necháme teď trochu odpočinout fanoušky i sebe. Stačí, že tři členové kapely letost slaví nebo už dokonce slavili osobní kulatiny se čtyřkou na začátku!