Květinová soutěž Olomouc 2023 právě začíná a stejně jako v loňském roce ji pořádá Olomoucký spolek okrašlovací společně s Deníkem. Přihlásit se může každý, kdo má radost ze svých kvetoucích truhlíků, vyzdobených oken, balkonů, předzahrádek či teras a chtěl by je ukázat také ostatním.

Péči, kterou svým oblíbeným květinám věnujete, už nemusejí chválit jen lidé z okolí, ráda ji ocení také odborná porota. „Laťka soutěže je z loňského roku nastavená opravdu vysoko, sešlo se nám mnoho krásných fotografií! Těším se, co přinese letošní ročník,“ řekl předseda Olomouckého spolku okrašlovacího Richard Benýšek, který soutěž organizuje.

Výherce Antonín Kutálek: trvalkový záhon u školy v obci Rohle
Známe vítěze! Kdo má nejhezčí květinovou výzdobu v Olomouckém kraji?

Zapojit se do soutěžního klání je velmi snadné. Stačí pořídit co nejhezčí fotografii vaší květinové výzdoby a nejpozději do 27. července ji zaslat s krátkým popiskem na e-mail balkony@denik.cz. Do předmětu napište heslo Květinová soutěž Olomouc 2023. Odborná porota vybere ty nejkrásnější snímky a pošle je do velkého finále.

Soutěžit můžete
ve dvou kategoriích:
● Nejhezčí okno, balkon/ terasa
● Nejhezčí dům, blok domu a ulice

Stejně jako v loňském roce, také letos je možné soutěžit hned ve dvou kategoriích. V první se bude vybírat nejhezčí okno, balkon a terasa a v druhé kategorii nejhezčí dům, blok domu a ulice. Soutěžit lze v obou kategoriích najednou, do každé z nich je však možné zaslat pouze jednu fotografii.

V e-mailu je nutné uvést celé jméno a příjmení a název obce. K zaslaným snímkům uveďte také soutěžní kategorii, aby byly správně zařazeny. Hodnotit se bude nejen samotná květinová výzdoba, ale také celkový estetický dojem a originalita soutěžních fotografií.

Odborná porota vybere pět finalistů z každé kategorie. Čtenáři Deníku pak budou v anketě hlasovat o absolutním vítězi. V každé kategorii budou oceněna první tři místa.

Šance na výhru jsou veliké a ceny více než lákavé. Ve hře je nejen finanční částka až 10 tisíc korun, ale rovněž poukazy do restaurace a čtvrtletní předplatné Deníku. Neváhejte a podělte se s námi o fotografie vaší úchvatné květinové výzdoby.

Podrobná pravidla soutěže naleznete ZDE.