Na povídkovém filmu nazvaném, ve kterém se objeví i známí herci jako Soňa Valentová, Vladimír Javorský či Hana Maciuchová, se pracovalo dlouhých šest let.

Po celou dobu tvůrci bojovali s nedostatkem peněz. Natáčení filmu také výrazně ovlivnila tragická událost, když v roce 2007 podlehla rakovině předtavitelka hlavní role slovenská herečka Silvia Antolová.

Filmařům se snímek nyní podařilo dokončit a Olomoučané konečně uvidí Olomouc očima Martina Müllera.

„Je to hodně autorská záležitost. Jsme rádi, že jsme mohli točit právě v Olomouci. Doufáme ale, že film zaujme i lidi odjinud. Každopádně je dobře, že je dotočen. V současnosti promýšlíme, kdy a jak ho budeme prezentovat,“ uvedl produkční Kamil Zajíček.

Rozhovor s režisérem Martinem Müllerem přineseme v některém z následujících číslech Olomouckého deníku.

SOUVISEJÍCÍ: Film o Olomouci Bloudím dostal peníze na dokončení

Trailer k filmu Bloudím (youtube.com)

Těžký zrod olomouckého filmu Bloudím

Film Bloudím olomouckého režiséra Martina Müllera se začal natáčet již v roce 2003. Původně vznikal jako dokument, nakonec se ale proměnil ve slibný celovečerní projekt, ve kterém přijalo role několik známých herců.

Povídkový snímek je příběhem studentky Julie, která přijíždí do Olomouce a v ní prožívá čtyři různé příběhy v různých ročních obdobích, které mají jinou atmosféru, barvu, rytmus i děj.

S osmimilionovým rozpočtem filmu tehdy významně pomohl milionovou dotací i Olomoucký kraj.

Po překonání finančních potíží však zrod snímku zasáhla rána v podobě vážné nemoci mladé slovenské herečky Silvie Antolové, která ztvárnila hlavní roli studentky Julie. Herečka nakonec boji s nemocí v březnu 2007 podlehla.

Neštěstí odsunulo i dokončení filmu a přípravy na premiéru, kterou režisér původně plánoval na květen 2007. (kof)

BLOUDÍM: WEB O FILMU