„Je to milý a netradiční způsob, jak pomáhat. Veškerý výtěžek z punčů, které prodáme s kolegy z Českého rozhlasu Olomouc, poputuje dětskému centru DC 90 v Olomouci-Topolanech,“ řekl šéfredaktor Olomouckého deníku Martin Dostál.

Letos se podařilo vybrat 28 292 korun, loni jsme utržili 26 436. Peníze i minule putovaly do chráněných dílen dětského centra DC 90 v Topolanech. Jde o zařízení určené především osobám s mentálním nebo kombinovaným handicapem.

Koledování s Deníkem

Není to ale poslední akce, kterou Deník chystá. Máte-li rádi koledy, už ve středu 13. prosince si je můžete přijít společně zazpívat v Olomouci, Přerově, Prostějově i Šumperku.

Koná se totiž oblíbená a tradiční akce Česko zpívá koledy.

Známé koledy se celým Českem ponesou od 18 hodin, na Horním náměstí v Olomouci budou před zaplněným náměstím zpívat členové olomouckých pěveckých sborů Music Bodo a Kassiopea, také redaktoři a editoři Olomouckého deníku i finalista pěvecké televizní soutěže SuperStar Martin Šafařík nebo zpěvák olomoucké kapely Hope Astronaut Tomáš Krejčiřík.

Kdo by se chtěl projektu Česko zpívá koledy zúčastnit, má stále ještě až do 10. prosince možnost na www.ceskozpivakoledy.cz.