V souvislosti s nepříznivým počasím vyjeli k pěti desítkám událostem.

Přívalové srážky potrápily hlavně Olomoucko a Prostějovsko.

„Nejvíce zasaženou oblastí je okolí Senice na Hané, Náměště na Hané, Seničky, Laškova, Olbramic nebo Kojetína. V Čechách pod Kosířem voda zalila několik ulic. Po opadnutí zde zůstalo mnoho bahna, štěrku a dalších naplavenin,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Nehoda autobusu plného dětí s kamionem na D35 u Litovle
Řidič měl mít před nehodou autobusu s dětmi mrtvici

Vyplavený zámecký park

Vodní příval si našel cestu i do zámeckého parku v Čechách pod Kosířem.

"Vyplavilo nám to celý park. Prakticky všechna voda, která tekla obcí skončila u nás v parku," informoval Martin Váňa, kastelán zámku Čechy pod Kosířem.

Nečekaně velké množství vody poškodilo i hráz zámeckého rybníka.

"Objevila se tam menší prasklina, monitorujeme ji," potvrdil kastelán a jedním dechem dodal: "Sobotní akce Svatojánské hody není ohrožena. Nejvíce zasaženou část parku opáskujeme a znepřístupníme, ale oranžerie a více než polovina parku budou lidem normálně přístupné."

Přes tísňovou linku lidé nejčastěji žádali o pomoc s čerpáním vody z domů a sklepů, hasiči odstraňovali i popadané stromy a čistili ulice od bahna z okolních polí.

Aktivně se v postižených obcích zapojily místní dobrovolné jednotky.

„Na většině míst budou pomáhat i dnes v odstraňování následků,“ doplnil Hošák ve čtvrtek ráno s nadějí, že se nevyplní předpověď meteorologů.

Ti ve čtvrtek k večeru očekávají opět silné bouřky, přívalové deště i krupobití, zasáhnout by měly zejména totožné oblasti jako ve středu.

Následky bouřky, která se prohnala Olomouckem a Prostějovskem 19. června 2019
Olomouckem se prohnala další bouřka, zaplavila silnice i domy