Kvůli bezpečnostním rizikům pro návštěvníky bude zoo nejméně v pondělí pro veřejnost uzavřená.

Kvůli popadaným stromům jsou v zoologické zahradě neprůjezdné cesty, poničena je také část plotů a některé výběhy.

„Strom zasáhl oplocení a mimo výběh se dostalo několik kusů jelenů sika. Žádná nebezpečná zvířata se ale v areálu volně nepohybují. Hlavním důvodem, proč je dnes zoo uzavřená je to, že mnohé cesty jsou zatarasené spadlými stromy. Návštěvníci by se mohli zranit a proto minimálně dnes bude zavřeno,“ upozornila Karla Břečková z marketingového oddělení svatokopecké zoologické zahrady.

Kdy otevřou?

Na odklízení kalamity pracují od ranních hodin zaměstnanci zahrady a několika firem, které v zoo v průběhu roku běžně vypomáhají s ošetřováním lesních porostů a vyklízením polomů při podobných vichřicích.

„Naposledy jsme kvůli vichru měli pro veřejnost zavřeno v říjnu 2017. Tehdy ovšem silně foukalo přes den a tak návštěvníci museli areál z bezpečnostních důvodů opustit během prohlídky,“ vzpomněla Karla Břečková na podobný případ.

Lidé, kteří by do zoo chtěli o jarních prázdniních vyrazit na výlet, se o aktuální situaci a otvírací době dozví na webových stránkách nebo na facebooku zahrady.

„V tuto chvíli bohužel ještě nedokážeme přesně odhadnout, kdy se podaří všechny polámané stromy a větve odklidit a kdy zase bude areál pro veřejnost bezpečný. Snažíme se, aby to bylo co nejdříve,“ ujistila Karla Břečková.