Nejvyšší nemocnost je na Olomoucku, kde vylétla na 2276 případů na 100 tisíc obyvatel.

Vzrostl počet případů chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem.

„V rámci Olomouckého kraje máme aktuální nemocnost na konci týdne 1981 případů na 100 tisíc obyvatel. Nejvíce nemocných je ve věkové kategorii dětí do pěti let a nejvyšší nárůst evidujeme v kategorii šest až čtrnáct let,“ popisovala vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Barbora Hanáková.

V olomouckém okrese, kde je nemocnost nejvyšší, dosáhla 2276 případů na 100 tisíc obyvatel, což je nárůst oproti minulému týdnu o 25,8 procenta.

„Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let a nejvyšší nárůst opět v kategorii šest až čtrnáct, kde činí 41,3 procenta v porovnání s minulým týdnem,“ uvedla.

Dvoutisícovou hranici překročil v tomto týdnu i okres Jeseník, kde epidemiologové evidují 2205 případů na 100 tisíc obyvatel.

V Olomouckém kraji vzrostl počet případů chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem ze čtyř na sedm, z toho je stále jedno úmrtí.

Vyhlášení omezení či zákazu návštěv v nemocnicích je podle epidemiologů v kompetenci ředitelů jednotlivých zařízení.

K opatření již přikročila Fakultní nemocnice Olomouc, která zakázala návštěvy na hemato-onkologické klinice a omezila návštěvy na dětské klinice.