Silnice první třídy jsou mokré a místy se objevují zbytky rozbředlého sněhu. Na cestách nižších tříd řidiči narazí na ujetou vrstvu sněhu nebo rozbředlý sníh. Meteorologové varují, že místy bude tvořit náledí a sněžit nepřestane ani ve čtvrtek.

„Od ranních hodin je na všech vozovkách prvních tříd chemický posyp. Motoristé tak narazí na holé a mokré silnice, místy se může objevit sněhová kaše. Na silnicích druhých a třetích je vrstva rozbředlého nebo ujetého sněhu, posypaného drtí. Tam by s řidiči měli dávat největší pozor,“ uvedl dispečerský pracovník krajské správy silnic Libor Palucha.

Vlaky mají zpoždění maximálně do desíti minut. „Byly vypraveny všechny vlakové spoje a zpoždění je do desíti minut,“ uvedla regionální mluvčí pro Moravu Českých drah Kateřina Šubová.

Technické služby mají v terénu veškerou techniku a museli povolat na pomoc další pracovníky. Hlavní tahy jsou tak s opatrností sjízdné. Většina chodníků je ošetřena chemicky nebo drtí.

Zapadaná auta a silnice sněhem nás čekají minimálně do čtvrtku.

„Dnes bude v Olomouckém kraji sněžit celý den. Objeví se i déšť se sněhem, který bude místy namrzat. Sněžit nepřestane ani večer a čekají nás teploty od minus jednoho do minus čtyř stupňů,“ upřesnila v pondělí dopoledne meteoroložka ostravské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu Hana Šeděnková.

„V úterý budou na většině území sněhové přeháňky, ve středu bude sněžit až na večer a ve čtvrtek se objeví i déšť se sněhem,“ dodala Šeděková.