K teplému počasí kromě zmrzliny, grilování a líných dnů u vody patří i hudební festivaly. Výjimkou není ani Olomoucko.

Slavnosti Olomouc

Mezi vícedenními festivaly si získaly oblibu fanoušků například Slavnosti Olomouc, které se konají v atraktivním prostředí korunní pevnůstky. Letos se uskuteční 31. května a 1. června, a je na co se těšit.

Vedle slovenské pop-rockové skupiny No Name, písničkáře Tomáše Kluse, kapel Divokej Bill, Wohnout, Vypsané fiXy nebo Mig 21 nabídne festival osobitého zpěváka, skladatele a kytaristu Jaromíra Nohavicu. Vstupenky stojí 1390 korun na oba dny a 899 jednodenní. Sehnat je lze na www.olomouc.slavnosti.cz.

Jaromír Nohavica.Jaromír Nohavica.Zdroj: Deník/Vladimír Pryček

Big Up Festival

Big Up Festival, tak se jmenuje novinka mezi olomouckými hudebními akcemi. Na korunní pevnůstce 7. června vystoupí největší RAP/POP umělci československé scény. Chybět nebude Ben Cristovao, Majk Spirit & Grimaso, Paulie Garand & band nebo Kali & Peter Pann.

Aktuální vlna prodeje nabízí vstupenky za 590 korun. Na místě budou za 990 korun.

Ben CristovaoBen CristovaoZdroj: se svolením Bena Cristovaa

Festival filharmonie 

Po loňské premiéře se na Andrově stadionu uskuteční ve dnech 6. a 7. června další ročník multižánrového open-air Festivalu filharmonie Olomouc. Organizátoři získali pro projekt velká jména.

S Moravskou filharmonií Olomouc vystoupí Aneta Langerová, Richard Krajčo, Petr Janda, Josef Vojtek, Jiří Pavlica s Hradišťanem nebo Petr Janda. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji na festivalharmonie.cz za 1790/2490 korun na oba dny.

Aneta Langerová při natáčení videoklipu k písni Zázračná písně krajinaAneta Langerová Zdroj: Helena Kadlčíková

Festival filharmonie na Andrově stadionu v Olomouci, 9. června 2023
FOTO: Festival filharmonie na Andráku slavil úspěch, chválil Ledecký i Urbanová

Šternberský kopec

Letní Šternberský kopec letos oslaví kulatiny. Jubilejní 20. ročník propukne 20. července u sportovní haly Ecce Homo, kde zahrají kapely O5 a Radeček, INÉ KAFE, Aneta Langerová, Mňága a Žďorp, Turbo, Inflagranti.

„Hlavním vystupujícím bude skotská legendární kapela Nazareth,“ prozrazují pořadatelé velké lákadlo. Kapela se proslavila písněmi Love Hurts nebo Dream On a dodnes je populární v České republice. Vstupenka stojí 690 korun.

Britská rocková legenda Nazareth.Britská rocková legenda Nazareth.Zdroj: Deník/Libor Plíhal

Šternberský kopec 2023- Queenie
VIDEO: Freddie řádil, Šternberský kopec bavil skvělou muzikou

Hrady.cz

O letních prázdninách má již jasný termín zastávka tradičního festivalu Hrady.cz na louce pod hradem Bouzov. Ve dnech 23. a 24. srpna rozparádí davy fanoušků Chinaski, Lucie, Mig 21 nebo Horkýže Slíže. Letos se objeví i Daniel Landa.

V aktuální vlně prodeje do 31. května je jednodenní vstupenka na pátek za 900 a na sobotu za 1000 korun, permanentka na oba festivalové dny pak za 1700. Před akcí budou za 1900 korun.

Ceny kempování a další informace o programu a vstupenkách najdete na webu hradycz.cz.

Na HradyCZ přijede kapela Chinaski.Na HradyCZ přijede kapela Chinaski.Zdroj: Se svolením pořadatele

Hrady CZ na Bouzově, 26.8.2023
VIDEO: Takto to žilo na Hradech CZ na Bouzově. Než přišla bouřka