V úvodním utkání prvního kola ve své hale od 17 přivítají bundesligový Stuttgart. V sestavě s reprezentační smečařkou Mlejnkovou.

„Jsem ráda, že si zase po roce můžu zahrát v mé rodné zemi,“ naráží na loňské měření sil v Poháru CEV s Prostějovem Michaela Mlejnková.

„Přijedou mě podpořit rodiče i někteří kamarádi. Vždycky je to milé zpestření hrát doma,“ dodává jednadvacetiletá rodačka z Jilemnice.

Výtěžek z extraligového utkání olomouckých volejbalistek byl věnován Základní škole a Střední škole CREDO
Olomoucké volejbalistky vybraly čtrnáct tisíc pro CREDO

Olomoucká hala není v oblibě

Ta na metropoli Hané nemá dobré vzpomínky.

„Když jsem ještě hrála za Olymp, tak hala v Olomouci nebyla mou oblíbenou. Je dost velká a občas je těžké se v ní zorientovat, ale už jsem tam hrála tolikrát, že bych měla být zvyklá. Navíc máme možnost tam dvakrát před zápasem trénovat, což nám může pomoct,“ přemítá nejlepší česká volejbalistka uplynulé sezony.

„Olomouc má solidní tým, ale myslím si, že když budeme hrát naši hru, tak bychom měly vyhrát. Věřím, že to zvládneme a ukážeme místním pěkný volejbal,“ hlásí odhodlaně opora Stuttgartu a České reprezentace.

Na palubovce se potká i se svou reprezentační spoluhráčkou Veronikou Struškovou.

„S Verčou si do sebe určitě rýpneme,“ usmívá se před vzájemným měřením sil smečařka Michaela Mlejnková.

Martin Hroch, trenér volejbalistek Šternberku
Rozzlobený Hroch po debaklu v Prostějově: Mladé holky nevyužily šanci

Bouřící plné ochozy

Olomoucká blokařka má na svou reprezentační spoluhráčku jen slova chvály.

„Míša je mladá nadějná smečařka, která patří k oporám nároďáku a potvrzuje to i na klubové úrovni. Pozor si budeme muset dávat, ale na všechny hráčky,“ upozorňuje Strušková před zápasem roku.

„Stuttgart je kvalitní tým, který se pohybuje na horních příčkách bundesligové tabulky, takže nás nečeká nic lehkého. Věřím, že předvedeme pěkný volejbal a o výsledku rozhodne aktuální forma obou týmů,“ doplňuje.

Olomoučtí diváci se tak mohou těšit na velmi atraktivní utkání se soupeřem, který do haly Univerzity Palackého nezavítá každý den.

„O mezinárodní utkání je většinou velký zájem. Už se moc těším na plnou halu s bouřlivou atmosférou, která nám bude dodávat sílu. Diváci jsou náš hnací motor a sedmý hráč na hřišti,“ říká na adresu olomouckého publika Veronika Strušková.

Michal Surzyn
Pohyb v Sigmě: rušno mezi obránci, otazník u Yunise i zkouška dorostenců