Zaplněnou Terasu v populárním letovisku roztančili a taky připomněli, že sestava americké hard rockové skupiny už není kompletní – ve věku 72 let ve středu zemřel baskytarista Dusty Hill.

„Nás to taky zasáhlo, ještě to vstřebáváme,“ svěřili se členové litovelské party, která vedle „pódia“ vytvořila pietní místo s fotografií slavného baskytaristy ZZ TOP. Na úvod vystoupení zapálila svíčku.

VIDEO: ZZ Top Litovel na olomouckých Poděbradech

Zdroj: DENÍK/Daniela Tauberová

Litovelští vousáči v typických kostýmech a slunečních brýlích odehráli průřez tvorby slavného uskupení, které vzniklo v roce 1968 v texaském Houstonu.

„Jsou fakt dobří. Zpívají skvěle a kytary mají říz,“ smála se jedna z fanynek středního věku, která si páteční večer na Terase náramně užívala.

Ilustrační foto
Kam o víkendu? Na galavečer flamenca, Chinaski nebo pivní slavnosti

ZZ Top Litovel - Czech Tribute Band, která vznikla z bývalých členů zaniklé skupiny The Shooters, tvoří Mirek Nakládal (baskytara, zpěv), Radek Štaffa (bicí, zpěv) a Michal Zlámal (kytara, zpěv).

Kdo by chtěl vyrazit na jejich koncert, bude mít v nejbližší době příležitost 21. srpna ve Velkém Týnci na akci ProRock Velký Týnec a 4. září na Litovelských slavnostech.

Koncert kapely Kryštof na Korunní pevnůstce v Olomouci, 24. července 2021
Kryštof to rozjel na olomoucké pevnůstce. Takto to tam žilo