Ve středu by se měla denní maxima pohybovat jen kolem patnácti stupňů Celsia.

Meteorologové v neděli odpoledne naměřili v Olomouci maximum 25,4 stupně Celsia. Rekord to zdaleka nebyl – ten pro datum 9. června činí 32,2 a v Olomouci padl v roce 2014.

Retro Music Festival v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci, 8. června 2024
VIDEO: Velká retro párty roztančila Korunní pevnůstku

Letní teploty odpoledne lákaly k vodě. Lidé vyrazili na koupaliště, z nichž většina na Olomoucku už otevřela. Davy byly tradičně na populárních Poděbradech, kde si mnozí užívali první letošní tempa ve vodě nebo se slunili na dece.

Na příjezdové cestě k jezerům se již vybírá parkovné – celodenní přijde majitele osobního auta letos na 90 korun. Mnozí motoristé tak odstavili vozidla už po stranách příjezdové komunikace nebo na okraji přilehlé louky.

Svátky města Olomouce na Horním náměstí, 8. června 2024, Olomouc.
Svátky města oživily olomoucké náměstí jarmarkem, historií i obří sochou

Vodu na Poděbradech po roce opět kontrolují hygienici. Provedli již první rozbory a další plánovaný odběr vzorků v oblíbeném letovisku Olomoučanů mají naplánovaný na pondělí 10. června. Voda na přírodním jezeře mezi Olomoucí a Horkou nad Moravou bývá každoročně nezávadná a bez rizika vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci.

Ochlazení, snad ne na dlouho

V nadcházejících dnech už na koupání venku moc nebude. Ochladí se. V polovině týdne citelně.

„V pondělí a ještě v úterý počítáme s teplotami okolo 20 stupňů, ale středa a čtvrtek budou chladnější. Odpolední teploty budou mezi 13 a 17 stupni, v Olomouci půjde maximum k 17 stupňům,“ sdělila meteoroložka Eva Richtariková z ostravského regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

V dalších dnech se začnou teploty postupně zvedat. „Už pátek by měl být o něco teplejší,“ dodala meteoroložka.