„Hlásili, že dnes budou padat rekordy. To nevím, ale je moc fajn. Tak dlouho jsme se nekoupali ani nepamatuji. Nepatříme mezi velké otužilce,“ usmívali se spokojeně starší manželé z Olomouce.

Na sobě měli plavky a na břehu naproti restaurace Terasa si to z deky zamířili do vody. Bylo krátce po 15. hodině a na Poděbradech se už slunily desítky lidí. Další postupně přicházeli a přijížděli na kole.

V ulicích Na Vozovce, Dobnerova a Kmochova skončily stavební práce. Kromě rekonstrukce silnice a chodníků je nově řešena cyklistická doprava a upraveno veřejné prostranství
Nová Kmochova, prostor u pošty i řešení cyklodopravy. Co na proměnu říkáte?

Meteorologové odpoledne naměřili v Olomouci maximum 24,2 stupňů. Rekord s datem 3. října na stanici v krajském městě ale nepadl. Nadále vládne ten z roku 1929 s hodnotou 25,9.

„V Olomouckém kraji rekordů moc nebylo. V Šumperku 24,2, kdy rekord byl 24,1 z roku 2011, a potom stanice Paseka 23,8. Tam byl vyrovnán rekord z roku 2011,“ sdělil v úterý odpoledne Roman Volný, vedoucí regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Ostravě.

Nejtepleji bylo v úterý v Javorníku, kde teplota vystoupala na hodnotu 26,4 – zde si užívali letní den, což je den, kdy maximum dosáhne alespoň 25. Stále ale platí rekord naměřený v roce 2011, kdy maximum dosáhlo 27,3.

V polích pod Svatým Kopečkem vzniká stání pro karavany, září 2023
VIDEO: V polích pod Svatým Kopečkem vzniká stání pro karavany

Po studené frontě opět oteplení

V noci na středu bude směrem k východu postupovat studená fronta. Platí výstraha před silným větrem - v nárazech bude mít rychlost místa až 70 kilometrů v hodině. Objevit se ojediněle mohou i bouřky. K ránu budou srážky ustávat a oblačnosti bude ubývat.

Během dne dosáhnou maxima už 16 až 19, na horách pak 9 až 13.

Oprava průtahu Olomoucí - po prvním týdnu uzavírky. 1. října 2023.
VIDEO: Olomouc po týdnu s kritickou uzavírkou. Takto to na průtahu vypadá

Ve čtvrtek bude v Olomouckém kraji oblačno až polojasno. „Nejnižší noční teploty 9 až 5, nejvyšší denní teploty pak 16 až 20,“ informoval Roman Volný.

V pátek bude převážně oblačno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 a nejvyšší denní teploty 16 až 20.

Na víkend se oteplí. V sobotu, kdy má být převážně oblačno, ojediněle přeháňky, dosáhnou maxima až 22 stupňů. „Neděle bude malinko slunečnější. Teploty by mohly být mezi 22 až 25 stupni,“ avizoval meteorolog.