Slunečních paprsků si lidé užívali už první školní den, kdy někteří odpoledne vyrazili do přírody či posedět u vody. Na Poděbradech se i koupalo.

„Po těch deštivých dnech jsme už sluníčko potřebovaly. Vyrazily jsme pěšky z Nové Ulice na pivo na Poděbrady. Podvečer je tu krásný,“ usmívaly se zhruba padesátnice, když si lebedily na Terase.

Na Poděbradech budou tento víkend končit letní sezonu a pro návštěvníky připravili pestrý program. Začne v pátek rockovým večerem s kapelami Black Tiger a JUMP. Sobota pak bude patřit hlavně rodinám s dětmi.

„Na ratolesti čeká bohatý program v podobě skákacích atrakcí, bumper balls, lanových překážek či lukostřelby,“ zval provozovatel Terasy Jiří Holub.

Nové převlékárny na olomouckých Poděbradech, 19. srpna 2021
Poděbrady dostaly převlékárny, jen je třeba vychytat mouchy

Večer to ve vyhledávaném letovisku u Olomouce pořádně rozjede Eagle Eye - Tarja Tribute (Nightwish).

„Tímto sobotním koncertem ukončíme letní produkci koncertů, letos se nám jich podařilo odehrát celkem 20,“ shrnul Holub, který již v těchto dnech připravuje podzimní i zimní akce.

Počasí by mělo přát vycházkám a výletům do přírody i v dalších dnech.

Podle měsíčního výhledu sice budou v následujících týdnech průměrné teploty pozvolna klesat, ale meteorologové předpokládají, že zůstanou blízké dlouhodobým průměrům.

Projekt Byty Šibeník zahrnuje v druhé etapě zástavby obchodní centrum, 30. srpna 2021
Na Šibeníku vyrůstá nové obchodní centrum