Muzeum totiž vstupuje do podzimní sezóny hned s několika zlepšeními, které mají návštěvníkům zpříjemnit pobyt a celkově pozvednou servis pro veřejnost.

Hned za dveřmi čeká příchozí jedna podstatná změna. Do muzea a nyní i do Divadla hudby se dostanou jedním zrekonstruovaným vchodem se společným vybavením.

Nový web Muzea umění Olomouc.„Završujeme tak spojení s divadlem. Jsme teď jedinou institucí, a proto už nepotřebujeme dvě pokladny ani dvě šatny," vysvětlil ředitel muzea Michal Soukup.

Stavební úpravy, které trvaly tři měsíce a stály přibližně tři miliony korun, podstatně změnily dispozici a využití vstupní chodby a sousedního bývalého knihkupectví.

„Nová šatna v bývalém knihkupectví nyní pohodlně odbaví až tři sta osob. Vybavili jsme ji také uzamykatelnými skříňkami," popsal ředitel Soukup.

Proměnou prošla také pokladna, která je nově napojená na rezervační systém.

„Návštěvníci si tak mohou rezervovat online nebo přímo zakoupit vstupenky na výstavy a doprovodné akce. Doufám, že úpravy přispějí k tomu, aby se u nás lidé cítili lépe, " doplnil na závěr Michal Soukup.

Novinky v Muzeu umění Olomouc:

Logo Muzea umění OlomoucLogo

Bílé logo na modrém podkladu znázorňuje jednoduché propojení základních iniciál MUO. Přičemž písmena „mu" splývají v jeden znak, který doplňuje písmen třetí písmeno „o".

Propojením půltučných minuskul tak vzniká snadno zapamatovatelný logotyp muo, jehož autorem je muzejní grafik Petr Šmalec.

Šatny

Nová šatna po pravé straně vstupní chodby je společná pro návštěvníky Muzea umění i Divadla hudby.

Odbaví až 300 osob, přičemž kapacita divadla je sto lidí, tudíž bez problémů splňuje nároky obou částí instituce. Je vybavena uzamykatelnými skříňkami.

Vstupenka

Nové vstupní prostory Muzea umění Olomouc

Vstupenku si návštěvníci mohou rezervovat nebo přímo zakoupit online přes rezervačním systémem Colosseum na webových stránkách v záložce Program-Kalendář akcí. Cena základního vstupného je 70 korun.

Web

Nový web Muzea umění Olomouc klade důraz na přehlednost. Na prvním místě je sekce Pro návštěvníky, kde uživatel najde všechny potřebné informace od adresy, přes otevírací dobu a vstupné až po nabídku muzejních kaváren.

Program probíhajících i připravovaných výstav a doprovodných akcí najdou uživatelé v Kalendáři. Webové stánky se přizpůsobují zařízení, na kterém si je uživatel prohlíží.