Do konce září navštívilo unikátní park s exotickými zvířaty 320 tisíc lidí. V porovnání s loňským a předloňským rokem je číslo o 10 tisíc vyšší a oproti roku 2015 dokonce o 30 tisíc.

Pozornost turistů přitahuje nový pavilon Kalahari a úspěch slaví i v srpnu otevřené Králíkovství s přítulnými ušáky.

„V zoo jsme byli o prázdninách třikrát, pokaždé, když přijeli známí s dětmi. Chtěli vidět nový pavilon a děti milují zvířata, hlavně ta, která mohou hladit a krmit. V neděli se chystáme na králíčky. Má být hezky,“ popisovala Jana Pospíšilová z Olomouce.

Nejsilnější červenec, srpen slabota

Návštěvnost zoo na konci září odpovídala roku 2014, který byl za posledních pět let nejsilnější.

„Historicky to ovšem nejvyšší návštěvnost není, to bychom se museli vrátit na začátek tisíciletí, kdy k nám byli přivezeni žraloci,“ sdělila Deníku mluvčí Zoo Olomouc Karla Břečková.

Tradičně byl nejsilnější červenec. Návštěvnicky mimořádně úspěšný byl letos překvapivě také duben.

„V porovnání za posledních pět let, byl nejsilnější – dubnová návštěvnost 50 tisíc osob,“ přidala další zajímavé číslo.

Naopak nejslabší byl zatím paradoxně druhý prázdninový měsíc. Zoo to přičítá srpnovému vedru, v němž se lidem na výlet nechtělo. Právě počasí hraje v návštěvnosti olomoucké zoo základní roli.

V zoo táhne pavilon Kalahari, kde návštěvníky baví populární surikaty.

Z blízka mohou pozorovat snovače, damany, hrabáče, kruhochvosty, mnohonožky, plochoještěry, ještěrkovce, užovky domácí, ale také kobříka kapského, což je první jedovatý had v kolekci zvířat Zoo Olomouc.

Před pár dny přicestoval do olomoucké Kalahari přímo z Afriky párek medojedů kapských.

Průchozí voliéra a upravený rybníček

„Pavilon Kalahari je určitě velkým tahákem, ale na druhou stranu jsou lidi trochu zklamaní, když nenajdou Lanáček. Velmi pozitivní ohlasy jsme zaznamenali i na Králíkovství,“ usmála se Karla Břečková.

Jako návštěvnicky úspěšné se ukazuje přetváření zoo do podoby safari s autentickými zoogeografickými zónami. Nápad se realizuje od roku 2012 a lidé mají o bližší kontakt se zvířaty zájem.

„Ve finální fázi je třetí etapa Safari, a to Amerika s bílými vlky,“ připomněla mluvčí.

Zoo již pracuje na vnitřní úpravě velké voliéry „Bábovky“ tak, aby se mohla stát pro návštěvníky průchozí expozicí, jak to znají turisté například z Lešné.

Úpravy se dočkal i rybníček v centru zoo, kde začnou vyrůstat Africké mokřady.

„Průběžně pracujeme na drobnějších opravách a úpravách menších expozic, takže se dá říci, že pokud k nám lidé přijedou i třikrát za rok, vždycky najdou něco nového,“ zvala do zoo mluvčí.