O novinkách a chystaných krocích informoval novináře na páteční tiskové konferenci Stanislav Birčák, předseda nové správní rady.

„Chceme projednat návrh na poskytování nových služeb. Sami klienti a jejich rodiče si řeknou, co by chtěli a nejvíce to je ochutnat obyčejný život. Jít do restaurace, kavárny, objednat si a zaplatit si sami. To jsou věci na kterých budeme pracovat. Návštěva speciálních rehabilitačních hřišť a rozšíření provozní doby je další zvažovanou novinkou,“ uvedl Birčák.

Valná hromada občanského sdružení, které se stará o klienty s kombinovanými vadami, na svém mimořádném zasedání v dubnu odvolala správní radu a zvolila nové členy správní rady.

Dosavadní ředitelka pak na svou funkci rezignovala.

„Prvním krokem byl interní audit, který prokázal, že rozpočet pro rok 2011 je vyrovnaný a uzavření stacionáře nyní určitě nehrozí,“sdělil předseda a doplnil, že sdružení má pro letošní rok rozpočet vyrovnaný, dokonce mírně ziskový.

Na místo ředitele je vypsáno výběrové řízení, nový šéf by měl být do funkce jmenovaný 1. srpna. V současné době služby zařízení využívá devětačtyřicet uživatelů.