Stalo se tak po tříměsíčních opravách, které mimo jiné přinesly zvětšení prostor pro návštěvníky na úkor jedné z kanceláří.

Rekonstrukce infocentra stála zhruba dva miliony korun.

Po rozsáhlých opravách zůstaly v olomouckém infocentru zachovány všechny služby včetně informačního kiosku Europe Direct. Ten se nyní vyjímá svým netradičním kulatým vzhledem.

Na místě je nadále také automat na tvarůžky, který nově doplnil další chladící box na regionální produkty s místními sýry a pivem.

„Kromě změny stavební dispozice je v infocentru nová elektroinstalace a vzduchotechnika, ale i nový výkladec a modernizované interiérové vybavení. Oprava infocentra je jednou z etap kompletních stavebních úprav radnice, které ji mají ještě více otevřít veřejnosti,“ popsal proměnu návštěvnicky exponovaných prostor v podloubí investiční náměstek olomouckého primátora Filip Žáček.

Příspěvek Evropské unie na tuto investici podle něj činil 700 tisíc korun.

Ročně do Informačního centra Olomouc zavítá téměř 200 tisíc lidí.

„Turisté mají nejčastěji zájem o mapy, pohlednice a suvenýry. Zajímají se ale také o to, jak by mohli ve městě strávit volný čas,“ konstatovala vedoucí infocentra Jitka Lučanová.

Přispívá do městské kasy

Informační centrum na radnici však slouží i Olomoučanům.

„Především pro prodej vstupenek, ale také zde poskytují informace o magistrátu,“ připomněl náměstek primátora Pavel Urbášek.

Podle něj je infocentrum úspěšné i hospodářsky, prodej suvenýrů a vstupenek přináší ročně do městské pokladny 750 tisíc korun.

Od pondělí 8. ledna bude infocentrum otevřeno klasicky v době od 9 do 18 hodin.

A od března, kdy se rozbíhá turistický ruch, se otevírací doba prodlouží až do 19 hodin.