„Akce je velmi oblíbená i u rodin s malými dětmi, proto jsme vyslyšeli jejich stesky ohledně začátku a posunuli ho už na druhou hodinu odpolední. Strašidla budou v tuto dobu ještě velmi umírněná, aby neděsila drobotinu a jejich temná verze nastoupí na scénu až při soumraku," vysvětlila mluvčí olomoucké zoo Karla Břečková.

Poznamenala, že ti nebojácní, kteří se těší na tajemnou večerní atmosféru, si musí ovšem vzít baterku nebo raději lampion, aby byli styloví.

Maskovaní budou nejen návštěvníci ale také zaměstnanci zoologické zahrady a zájemci je najdou ve všech pavilonech. Ovšem, kdo bude chtít vědět něco o zvířatech, musí se zeptat.

„Návštěvníci v maskách se mohou ucházet o vyhodnocení mezi třemi nejlepšími, a to v 16 hodin při výběru třech top dětských masek vedle pavilonu žiraf v prostoru nástupiště safarivláčku," pokračovala mluvčí zoologické zahrady. Prozradila, že po vyhodnocení soutěže bude následovat křest strašilek.

„Nejhezčími jmény vybranými přímo na místě z návrhů přítomných budou pokřtěny naše strašilky, celých osm zástupců různých typů a autoři jmen budou odměněni," nalákala ještě Karla Břečková s tím, že na závěr společného programu, přibližně v 17 hodin se vyberou ještě tři nejlepší dospělá strašidla.

Aby to ale nebylo ostatním líto, všechny přítomné masky si tentokrát ze zoo odnesou odměnu. Ty nejlepší knihu a zbytek nějakou „trofej" třeba v podobě ptačího brku, bodliny dikobraza nebo hadí svlečku.

Kromě toho bude během celého odpoledne k dispozici strašidelné malování na tvář, taky dušičková fotostěna, kouzelné pokusy s olomouckou Pevností poznání a chybět nebude ani čarodějnický punč a jiné dobroty.

Akce se koná v sobotu 29. října a začíná ve 14 hodin, pokladny budou otevřené do 18.30 a samotný areál pak do 21 hodin. Vstupné je snížené a to 70 korun pro všechny návštěvníky. Více informací je uvedeno na www.zoo-olomouc.cz