Vstupné do zoologické zahrady se od Nového roku dělí na zimní a letní. Zatímco v zimě dospělí zaplatí dokonce o deset korun méně než nyní, v létě naopak vstupenky podraží.

„Zimní vstupné platí v období od 1. ledna do 31. března. Letní pak od 1. dubna do 30. září a od 1. října do 31. března platí opět zimní ceny,“ informovala mluvčí zoo Hana Labská.

V létě teď nově zaplatí dospělý návštěvník z původních 90 korun o dvacet korun víc, tedy 110, v zimě se cena vstupenky snížila na 80 korun.

Dětem ve věku od 3 do 15 let a seniorům se pak z původních 50 korun vstupné v létě zvýší na 70, v zimě je cena stejná jako vloni.

Další novinkou je posunutí hodiny, kdy se zoo otevírá návštěvníkům

„Z provozních důvodů je zoo otevřena od 9 hodin, původně byla otvírací doba o hodinu dřív. Zoo tak získá víc času na úklid areálu, rozvoz krmiva pro zvířata a zásobování stánků s občerstvením, tak aby v době příchodu prvních návštěvníků, již nebyli obtěžováni projíždějícími vozidly,“ poznamenala mluvčí.

Stavba nového vstupu do olomoucké zoo. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Zoo přibylo návštěvníků

Loni zavítalo do zoo na Svatém Kopečku zhruba o patnáct set návštěvníků více než v roce předchozím. Celkem jich přišlo přes tři sta sedmdesát tisíc.

„Během loňského roku navštívilo Zoologickou zahradu Olomouc 370 140 návštěvníků. Ve srovnání s rokem 2010 je to o 1 597 osob více. Největší zájem o zoo projevují návštěvníci v průběhu letních prázdnin. Také srpen loňského roku zvítězil v nejvyšší měsíční návštěvnosti, zoo si přišlo prohlédnout 70 291 lidí,“ uvedla Labská.

Léta už na předních příčkách nejvyšší denní návštěvnosti vede Velikonoční pondělí, tedy za předpokladu, že je pěkné počasí.

„Loni tomu tak bylo, a tak 25. dubna prošlo branou zoo 10 528 osob, což je jedna z nejvyšších denních návštěvností v celé historii zoo,“ pokračovala Labská.

Novinkou posledních třech let je pak pořádání Večera duchů, spojeného s lampionovým průvodem v zoo, akce pořádané 28. října se letos zúčastnilo téměř 2 500 lidí.

V závěru roku zoo pořádala již po dvanácté večerní vánoční prohlídky. Tajemnou, vánočně vyzdobenou zoo si přišlo prohlédnout 2 655 osob.