Uchazeči o studium už na univerzitu zaslali 30.834 přihlášek ke studiu v příštím akademickém roce.

Číslo však není konečné, na některé obory se lze stále ještě hlásit.

Nejvíce přihlášek přišlo na fakulty s širokou škálou oborů, tedy filozofickou a pedagogickou. Každá z nich registruje více než osm tisíc přihlášek.

V porovnání s loňskem přijala vyšší počet přihlášek lékařská, přírodovědecká a fakulta tělesné kultury.

Lékařská fakulta se svými top obory Všeobecné lékařství a Zubní lékařství eviduje oproti minulému roku o pět set přihlášek více.

„Vysoký počet uchazečů o studium na Univerzitě Palackého v Olomouci, který letos pravděpodobně opět překročí číslo třicet jedna tisíc, svědčí o stabilním zájmu o nabízené studijní obory i atraktivnosti studia na univerzitě," uvedl Vít Zouhar, prorektor pro studijní záležitosti.

Nejvíce přihlášek přišlo na pedagogickou fakultu, celkem 8100. Jen o stovku méně hlásí filozofická fakulta, na přírodověděcké fakultě se sešlo 4300 přihlášek a na lékařské 3600.  

Na ošetřovatelství ještě berou

Číslo přihlášek podaných ke studiu na olomouckou vysokou školu stále není konečné. V nabídce totiž jsou obory, na které se lze hlásit i po 28. únoru.

Například tak až do 23. května se zájemci mohou hlásit ke studiu doktorského studijního programu Ošetřovatelství, a to v prezenční i v kombinované formě.

Prodloužený termín se týká také dvou oborů na cyrilometodějské teologické fakultě – bakalářského oboru Charitativní a sociální práce a bakalářského oboru Mezinárodní humanitární a sociální práce, které fakulta nabízí ve spolupráci s CARITAS – Vyšší odbornou školou sociální. Podat si přihlášku na tyto obory je možné do 30. dubna. 

Top obory na UPNejžádanějším oborem na Univerzitě Palackého je Všeobecné lékařství na lékařské fakultě. Univerzita Palackého registruje téměř 2500 přihlášek na tento obor.
Velký zájem je také o obor Právo na právnické fakultě. Ke studiu se přihlásilo téměř 1.700 zájemců.
K atraktivním oborům patří také Psychologie na filozofické fakultě. Letos o tento obor projevilo zájem téměř 1.300 uchazečů.
Mezi vysoce atraktivní stále patří obory Zubní lékařství, Učitelství pro mateřské školy či Právo ve veřejné správě.