V pátek 2. září tomu bude přesně dvacet let od momentu, kdy do lavic CARITAS – VOŠs Olomouc usedli první studenti s touhou stát se sociálními pracovníky.

„Součástí naší činnosti je i osvěta vůči veřejnosti, proto jsme se rozhodli oslavit naše dvacáté narozeniny tak, aby se k nám mohli přidat například i Olomoučané," uvedl Martin Bednář, ředitel školy.

Podle něj bude největším lákadlem oslav určitě koncert nevšední kapely The Tap Tap, kterou tvoří studenti a absolventi Jedličkova ústavu. Ten se uskuteční ve čtvrtek 15. září od 19 hodin v pavilonu A výstaviště Flora Olomouc.

„Vstupenky přijdou na 200 korun a lze je již koupit v olomouckém Informačním centru nebo online v síti Ticketstream," poznamenala mluvčí školy Eva Bělocká.

Veřejnosti je určena konference na téma Odpovědná společnost, která se uskuteční v Arcibiskupském paláci ve čtvrtek 15. září od 13 hodin.

„Pozvání přijali také kapacity jako je profesor Jan Sokol, soudkyně ústavního soudu Kateřina Šimáčková, klimatolog a geolog Václav Cílek, ale i reverend Larry Hostetter ze Spojených států amerických," vyjmenovala účastníky Eva Bělocká.

Neformální setkání

V pátek 16. září se pak od 9.30 uskuteční druhá konference s názvem Perspektivy komunitní sociální práce v ČR, která je určená odborné veřejnosti.

Tým pracovníků CARITAS – VOŠs Olomouc na ní představí výsledky výzkumu „Současné pojetí komunitní práce v ČR" uskutečněného v letošním roce.

Pro absolventy, zaměstnance, studenty a další přátele školy je na pátek 16. září připraveno neformální setkání, kterou organizátoři nazvali Sejdeme se na CARITAS, kterému bude předcházet děkovná mše svatá v olomoucké katedrále sv. Václava.

„Na setkání s absolventy se obzvláště těším, protože právě oni dělají svým působením v praxi skvělé jméno naší škole a tohle bude jedinečná příležitost, jak jim za to poděkovat," doplnil ředitel školy.

Podrobné informace o jednotlivých akcích včetně přihlášky jsou na webu www.caritas20.cz

CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc 
close VOŠ Caritas Olomouc info Zdroj: Repro: DENÍK zoom_in je profesní vzdělávací instituce, která připravuje sociální a humanitární pracovníky na práci v sociálních službách a neziskovém sektoru v ČR i zahraničí. Díky unikátní spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci nabízí i souběžné bakalářské studium. Za dvacet let existence z ní vyšlo kolem tisíce absolventů, kteří jsou žádanými profesionály v oboru. Škola dlouhodobě usiluje i o osvětu především olomoucké veřejnosti, proto pořádá konference, přednášky a další akce, které přibližují témata z oblasti sociální práce, humanitární pomoci či rozvojové spolupráce.