Protože mezi ústřední témata zařadili sociální demokraté dopravu ve městě, zahájili kampaň u vlakového nádraží v historické tramvaji.

ČSSD chce zlepšit podmínky pro cyklodopravu, zpřístupnit parkování a zaměřit se na MHD.

„Zatím se v Olomouci nepovedlo zavést roční předplatné, které by mohlo dopravnímu podniku pomoci. Víme, že bychom si také mohli dovolit bezplatnou přepravu pro seniory nad sedmdesát let," řekl kandidát na primátora Antonín Staněk.

Prioritou je prodloužení tramvajové trati do Slavonína. Otázka přesunu depa je podle České strany sociálně demokratické závislá na možnostech evropských dotací.

Olomoucká ČSSD odstartovala kampaň před komunálními volbami v historické tramvaji

Stojící lídr Antonín Staněk, po jeho pravé ruce "pětka" olomoucké kandidátky Filip Žáček, na snímku zcela vpravo "čtverka" Jaromír Czmero, vedle něj "trojka" Miroslav Petřík. Foto: DENÍK/Ondřej Zuntych

Mezi dalšími vizemi strany je vzdělání a kultura.

Ve spolupráci s Univerzitou Palackého a Moravskou vysokou školou Olomouc plánuje posílit spolupráci a zaměřit se na aplikovaný výzkum. Míní také přidat místa ve školkách.

„Chybí místa pro tři sta dětí, rádi bychom rozšířili kapacity a podpořili soukromé zřizovatele," řekl Pavel Urbášek kandidující na druhé pozici.

Posledním motem je otevřená a finančně odpovědná radnice.

Volby do zastupitelstvem obcí se budou konat v pátek 10. a v sobotu 11. října.